Marnujesz żywność? Z tym gadżetem zaoszczędzisz nawet 200 zł miesięcznie

Marnujesz żywność? Z tym gadżetem zaoszczędzisz nawet 200 zł miesięcznie

Marnujesz żywność? Z tym gadżetem zaoszczędzisz nawet 200 zł miesięcznie
Katarzyna Mikołajewska
15.01.2018 12:04, aktualizacja: 20.01.2018 18:17

Z raportu Federacji Banków Żywności "Nie marnuj jedzenia 2017" wynika, że w zeszłym roku co trzeci z nas wyrzucał jedzenie. To nie tylko efekt zbyt dużych zakupów, ale też poważny cios dla naszego domowego budżetu. Co miesiąc wyrzucamy niemal 200 zł do śmieci. Jak to zmienić?

Jednym z pomysłów na dłuższe przechowywanie żywności jest pakowanie próżniowe. Obecnie nie jest to wcale trudne ani czasochłonne.

Na Amazonie znaleźliśmy urządzenie do pakowania próżniowego za 60 euro, czyli około 250 złotych. Dzięki spowolnieniu procesu utleniania, zafoliowana żywność utrzymuje świeżość nawet do 5 razy dłużej, a witaminy oraz składniki odżywcze zostają zachowane.

Urządzenie jest idealne do mięs, ryb, warzyw i owoców. Jest wyposażone w system monitorujący temperaturę zgrzewania. Zapakowana w ten sposób żywność jest skutecznie chroniona przed zanieczyszczeniami i bakteriami. Pakowanie próżniowe sprawia, że jedzenie zachowuje świeżość nawet do 8 razy dłużej od tego, które jest przechowywane po prostu w lodówce.

Caso VC 10 Vakuumierer

Ten kuchenny gadżet może służyć do czegoś więcej niż tylko pakowania żywności. Dzięki niemu możemy długo marynować mięso przed jego upieczeniem. Wystarczy przygotować marynatę i umieścić ją razem z mięsem w hermetycznie zamkniętym worku, gdzie proces marynowania może trwać znacznie dłużej niż standardowo bez obaw o świeżość. To nada potrawom wyjątkowy smak, trudny do uzyskania w przypadku standardowego marynowania.

Jeśli zdecydowaliście się na inwestycję w przechowywanie żywności, warto się wyposażyć w specjalne foliowe woreczki. Te wyprodukowane przez CASO są bardzo mocne i odporne na rozdarcie, choć mają grubość zaledwie 160 mikronów.

Woreczki te nadają się nie tylko do przechowywania, ale również do przygotowywania posiłków - można wykorzystać je w kuchenkach mikrofalowych. Żywność zapakowana w woreczki próżniowe można również łatwo przygotować metodą sous-vide, polegającą na długim gotowaniu potraw w niższej niż zazwyczaj temperaturze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)