Martin Scorsese i Robert De Niro znowu razem!

Martin Scorsese i Robert De Niro znowu razem!
Piotr Guszkowski

03.10.2008 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany scenarzysta Steven Zaillian (zdobywca Oscara za Listę Schindlera) napisze dla Paramount Pictures adaptację książki I Heard You Paint Houses o płatnym zabójcy, który mógł być zaangażowany w śmierć powiązanego z mafią szefa związków zawodowych kierowców, Jimmy'ego Hoffy. Na planie filmu dojdzie do ponownego spotkania Martina Scorsese z Robertem De Niro.

Znany scenarzysta Steven Zaillian (zdobywca Oscara za Listę Schindlera) napisze dla Paramount Pictures adaptację książki* I Heard You Paint Houses* o płatnym zabójcy, który mógł być zaangażowany w śmierć powiązanego z mafią szefa związków zawodowych kierowców, Jimmy'ego Hoffy. Na planie filmu dojdzie do ponownego spotkania Martina Scorsese z Robertem De Niro.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/2008/02/26/scorsesewsrodgwiazd/)

To już dziewiąty wspólny projekt tego znakomitego duetu.

Scorsese, mimo że zaangażował się ostatnio w wiele innych, całkiem interesujących projektów, zamierza już wkrótce stanąć za kamerą I Heard You Paint Houses, natomiast De Niro wcieli się w postać Franka Sheerana, zwanego Irlandczykiem, który zabił dla mafii ponad dwadzieścia pięć osób.

Tytułowy zwrot odnosi się do zabójstw na zlecenie, po których na ścianach i podłogach pojawiają się plamy krwi.

Opublikowana w 2004 roku książka Charlesa Brandta (jej epilog w języku angielskim znajdziecie tutaj) powstała właśnie na podstawie zwierzeń Franka Sheerana, z którym autor zaprzyjaźnił się tuz przed jego śmiercią. Gangster miał się przyznać m.in. do zabójstwa Hoffy na zlecenie mafiosa Russella Bufalino.

Za produkcję I Heard You Paint Houses odpowiadają Scorsese oraz partnerzy ze studia Tribeca - De Niro i Jane Rosenthal.

Foto: Steerforth Press

Źródło: Variety

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)