Maszyna do lodów zrobiła furorę na CES. Słodka przyjemność za słoną cenę

Maszyna do lodów zrobiła furorę na CES. Słodka przyjemność za słoną cenę

Maszyna do lodów ColdSnap (CNET Highlights)
Maszyna do lodów ColdSnap (CNET Highlights)
Mateusz Czerniak
20.01.2021 10:27, aktualizacja: 06.03.2024 22:21

Nowa maszyna do lodów o nazwie ColdSnap pojawiła się jako jeden z najgłośniejszych produktów tegorocznego CES. Jak zauważa portal "CNN", "w czasie, gdy duża część imprezy koncentrowała się na sposobach przystosowania się do pandemii, ColdSnap oferuje obietnicę czegoś słodszego".

System jest wprowadzany na rynek jako urządzenie przemieniające trwałe, nadające się do recyklingu aluminiowe kapsuły, których zawartość jest zamrażana, w pyszne lody w około 90 sekund przed podaniem.

Firma pracuje również nad kapsułami do smoothies, kaw mrożonych, koktajli białkowych, lodów niemlecznych i koktajli mrożonych. Maszyna odczytuje kod QR na etykiecie kapsuł, aby znaleźć konkretną temperaturę mrożenia dla każdego produktu.

Jak zauważa CNN, produkt jest dopiero w fazie prototypu z planami wprowadzenia na rynek w wybranych lokalizacjach w drugim kwartale 2021 roku. Jego przyszła cena jest jednak bardziej słona niż słodka – 1000 dolarów (ok. 3750 zł).

Matthew Fonte, przedsiębiorca stojący za tym produktem, powiedział, że było to duże przedsięwzięcie, aby stworzyć kapsułki, które są bezpieczne, wygodne, opłacalne i trwałe.

– Jest to wyzwanie i wymaga znacznego rozwoju oraz wiedzy inżynierskiej. Na początku wiele osób myślało, że nie jest możliwe stworzenie takich lodów w mniej więcej minutę – powiedział.

Jak działa maszyna w praktyce, można zobaczyć na poniższym video:

ColdSnap makes ice cream from pods in less than 2 minutes

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)