Maszyna która wydrukuje każdą książkę w ciągu kilku minut

Maszyna która wydrukuje każdą książkę w ciągu kilku minut28.04.2009 21:00
Maszyna która wydrukuje każdą książkę w ciągu kilku minut
Marek Maruszczak

„Papierowe” czytelnictwo umiera? Jest na to lekarstwo (nie, nie nowy Potter). W Londynie do użytku trafiają pierwsze maszyny, które w ciągu kilku minut potrafią wydrukować dowolną książkę.

„Papierowe” czytelnictwo umiera? Jest na to lekarstwo (nie, nie nowy Potter). W Londynie do użytku trafiają pierwsze maszyny, które w ciągu kilku minut potrafią wydrukować dowolną książkę.

Espresso Book Machine to najnowsza innowacja wprowadzona przez sieć księgarni Blackwell. Każda książka, która jest dostępna w elektronicznej bazie (400 000 tytułów, i milion do końca lata) może zostać przelana na papier dzięki naciśnięciu kilku przycisków.

Urządzenie jest w stanie wydrukować 105 stron na minutę. Na razie każda strona kosztuje 10 pensów, więc dość sporo, ale kiedy maszyny zyskają popularność cena ma spaść.

Najpierw na specjalnym twardszym papierze drukowana jest okładka, następnie kolejne strony wyjeżdżają z maszyny, zostają złożone w całość i ściśnięte. Po nałożeniu kleju i przytwierdzeniu okładki przyszła książka zostaje przycięta z formatu A4 do wybranego rozmiaru i już możemy cieszyć się świeżą i pachnącą lekturą.

380910342349733610

Dużą szansą dla EBM jest niesłabnący sentyment czytelników do prawdziwego pachnącego papieru. Maszyna może być też szansą dla początkujących pisarzy oraz osób poszukujących książek, których od dawna już się nie dodrukowuje.

Blackwell chce w ten sposób odzyskać część klientów zabieranych, co roku przez Amazon oraz Tesco. Olbrzymi wybór książek dostępnych za pośrednictwem internetu oraz atrakcyjne promocje wprowadzane przez Tesco dały się ostatnio we znaki tradycyjnym księgarniom. W ciągu roku odsetek osób zamawiających książki przez inernet wzrósł dwukrotnie (z7% do 14%)

Pierwsza maszyna stoi w sklepie na Charing Cross Road w centralnym Londynie, jeżeli cena za stronę spadnie to mam nadzieję, że będzie ich więcej.

Źródło: Mail Online

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)