McDonald's wprowadza nowe opakowania. To pierwsza taka zmiana od pięciu lat

McDonald's wprowadza nowe opakowania. To pierwsza taka zmiana od pięciu lat

McDonald's wprowadza zmiany. Dotyczą opakowań
McDonald's wprowadza zmiany. Dotyczą opakowań
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
19.02.2021 08:45, aktualizacja: 19.02.2021 09:22

McDonald's zdecydował się na odświeżenie opakowań swoich produktów. Od teraz będą one zawierały minimalistyczną grafikę ukazującą, jaka potrawa znajduje się w środku. To pierwsza tak poważna zmiana od 2016 roku.

McDonald's poinformował o zmianach, które będą dotyczyć flagowych produktów restauracji. Konkretniej chodzi o ich opakowania. Nowe zostaną ozdobione minimalistyczną grafiką sugerującą, jakie potrawy znajdują się w środku. Na kartonowym pudełku Bic Maca zobaczymy sezamowe bułki, na opakowaniu Filet-o-Fish niebieskie fale owijające muszlę, z kolei na pojemniku Quarter Pounder Deluxe - ociekający ser. Za projekt nowej szaty graficznej odpowiada firma Pearlfisher.

  • Piękno tkwi w prostocie kultowych pozycji w menu McDonald's. Naszym celem było znalezienie wyjątkowego, rozpoznawalnego i kultowego wyrazu każdego z nich - mówi dyrektor kreatywny Pearlfisher Matt Sia, cytowany przez portal Wirtualne Media.

Nowe opakowania mają także pomagać pracownikom restauracji podczas kompletowania zamówień.

  • Ożywianie poprzez prostą ilustrację pozwala na to, aby opakowanie było unikalne funkcjonalnie, łatwe do zidentyfikowania, estetycznie minimalne i, co najważniejsze, radosne emocjonalnie. Wszystko w tym systemie ma swój cel i pomaga aktywować pozycjonowanie marki McDonald's, aby wszyscy mogli cieszyć się pysznymi i przyjemnymi chwilami - zapewnia Matt Sia, cytowany przez "WM".

Ostatni raz popularna sieć przeprowadzała zmianę opakowań w 2016 roku. Pudełka z nową szatą graficzną są już stosowane m.in. w Australii, Nowej Zelandii i na wyspach Pacyfiku. Na pozostałe rynki mają zostać wprowadzone w ciągu dwóch najbliższych lat.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)