Mechanik zbudował i zarejestrował samochód z Battle Star Gallactica

Mechanik zbudował i zarejestrował samochód z Battle Star Gallactica06.04.2010 21:10
Mechanik zbudował i zarejestrował samochód z Battle Star Gallactica
Marek Maruszczak

Pojazd wzorowany na Viperze z BSG naprawdę został dopuszczony do ruchu. Szczęśliwy właściciel na co dzień jest głównym mechanikiem w parku rozrywki. W wolnych chwilach odnawia stare samochody.

Pojazd wzorowany na Viperze z BSG naprawdę został dopuszczony do ruchu. Szczęśliwy właściciel na co dzień jest głównym mechanikiem w parku rozrywki. W wolnych chwilach odnawia stare samochody.

Jak widać Batmobile i DeLoreany, to nie jedyne samochody, które doczekały się swoich dopuszczonych do ruchu odpowiedników. Widoczny na zdjęciu pojazd jest jednak wzorowany na statku kosmicznym (Colonial Viper) i to właśnie odróżnia go od pojazdu Batmana i czterokołowej maszyny czasu z powrotu do przyszłości.

398424457414521294

Za projektem stoi fan BSG z 20 letnim stażem, oraz wielki pasjonat samochodów - Dean Shorey. Do wykonania repliki mechanik wykorzystał starego pocztowego Jeepa i wyjęty z Chevroleta silnik V8.

Pojazd wygląda bardzo ciekawie. Szkoda tylko, że w kabinie jest miejsce jedynie dla kierowcy. Jeżeli Dean postanowi zabrać kogoś na przejażdżkę będzie musiał skorzystać z jednego z kilkudziesięciu innych samochodów, które odrestaurował do tej pory.

398424457414717902

Dokładnie tak. Mechanik z Rochester w stanie Nowy Jork, w wolnym czasie, poza sezonem turystycznym zdołał uzbierać imponującą kolekcję kilkudziesięciu samochodów. W chwili obecnej pracuje jednocześnie nad 20 różnymi pojazdami. Imponujące prawda? Postarajcie się o tym pamiętać kiedy następnym razem nie będziecie mieli czasu np. na naprawę cieknącego kranu;)

Źródło: Jalopnik

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)