Miasto ślepców: plakat nowego filmu twórcy Miasta Boga

Miasto ślepców: plakat nowego filmu twórcy Miasta Boga01.07.2008 17:00
Piotr Guszkowski

Mamy dla Was najnowszy plakat Miasta ślepców w reżyserii Brazylijczyka Fernanda Meirellesa, twórcy Miasta Boga i Wiernego ogrodnika. Film, w którym główne role grają Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover i Gael García Bernal, pokazano w tym roku na otwarcie festiwalu w Cannes, a do polskich kin trafi 14 listopada dzięki firmie Best Film.

Mamy dla Was najnowszy plakat Miasta ślepców w reżyserii Brazylijczyka Fernanda Meirellesa, twórcy Miasta Boga i* Wiernego ogrodnika*. Film, w którym główne role grają Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover i Gael García Bernal, pokazano w tym roku na otwarcie festiwalu w Cannes, a do polskich kin trafi 14 listopada dzięki firmie Best Film.

Miasto ślepców to adaptacja wstrząsającej opowieści, zdobywcy nagrody Nobla ? José Saramago, o ludzkości dotkniętej niezwykłą epidemią. Poniżej prezentujemy oficjalny opis fabuły filmu od dystrybutora:

W obliczu tajemniczej epidemii ślepoty, władze decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się sytuacja w szpitalu; zaczyna brakować jedzenia, warunki stają się tragiczne, zmarli leżą niepogrzebani na korytarzach.

Koszmar nasila się, gdy zbuntowany pacjent (Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności, żeby przejąć kontrolę nad szpitalem i rezerwami żywności. Na szczęście dla pozostałych chorych, kwarantannie zostaje także poddany lekarz (Ruffalo), w ślad za którym do szpitala przedostaje się jego zdrowa żona (Moore). Razem prowadzą pozostałych do walki, aby uwolnić się z tego piekielnego więzienia i powrócić do świata. Walka ta zmusi ich do wyzbycia się pragnień, przezwyciężenia słabości i odkrycia na nowo dawno zapomnianej ludzkiej przyzwoitości i wrażliwości.

Źródło: Cinematical.com, Best Film

Foto: Cinematical.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)