Microsoft oficjalnie tnie ceny Xboxów 360!

Microsoft oficjalnie tnie ceny Xboxów 360!

Xbox 360
Xbox 360
Mateusz Gajewski
27.08.2009 12:05

Microsoft w wywiadzie dla Kotaku oficjalnie potwierdził spadek cen Xboxa 360 w wydaniu Elite o 100$. Obniżka wejdzie w życie w najbliższy piątek. Jak wygląda sprawa cen konsoli w Europie i w Polsce?

Microsoft w wywiadzie dla Kotaku oficjalnie potwierdził spadek cen Xboxa 360 w wydaniu Elite o 100$. Obniżka wejdzie w życie w najbliższy piątek. Jak wygląda sprawa cen konsoli w Europie i w Polsce?

Xbox 360 w wersji Elite w USA będzie teraz kosztować 299,99$, podczas gdy wersja Premium z dyskiem 60GB została wyceniona na 249,99$ (obniżka o 50$). Jak się okazuje Xbox 360 Premium 60GB będzie powoli znikał z rynku, gdyż firma ma zamiar rozpocząć politykę sprzedaży dwóch modeli: Elite i Arcade. Produkcja wersji Premium już się zakończyła, jak powiedział Aaron Greenberg z Microsoftu.

Powodem obniżenia cen Xboxów 360 jest obniżenie kosztów produkcji konsoli. Poza tym w pudełku z wersją Elite nie będzie można znaleźć kabla HDMI. Greenberg powiedział, że ich firma stara się zrobić co tylko się da, aby obniżyć koszta produkcji konsoli i jeśli wszystko się udaje - tak jak to jest w tym przypadku - to odbija się to pozytywnie na zasobności portfeli klientów marki.

Co ciekawe obniżka cen przez Microsoft ma miejsce tydzień po tym, jak SONY ogłosiło niższe ceny na PlayStation 3, a także zapowiedziało wejście na rynek nowego, cieńszego modelu. Greenberg twierdzi jednak, że oba te wydarzenia przypadkowo zbiegły się w czasie i decyzje SONY nie miały wpływu na obniżkę cen Xboxa 360.

*Planujemy co zrobimy i kiedy ze sporym wyprzedzeniem *- mówi Greenberg. *Wiele miesięcy wcześniej podjęliśmy decyzję odnośnie ceny i daty. Rozwiązanie to już od dawna siedziało w naszych głowach. *

Co ciekawe Greenberg zaprzeczył także doniesieniom, odnośnie odmłodzonej i odchudzonej wersji Xboxa 360. Czujemy się świetnie z naszą konsolą - powiedział.* Podjęliśmy nieco inną filozofię dodając więcej wartościowych rzeczy do obecnej już konsoli dzięki zastosowaniu uaktualnień i dodatkowego software'u systemowego*.

Na koniec dodał tylko, że znajdujemy się mniej więcej w połowie życiowego cyklu Xboxa 360 i nie mamy się co zbyt szybko spodziewać jego następcy.

Xbox 360 ma przed sobą świetlaną przyszłość - zakończył swą wypowiedź Greenberg.

PS. W Polsce Xbox 360 Elite ma kosztować 1099zł.

Źródło: kotaku

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)