Microsoft: Po co komu Blu‑ray?

Blu-ray HD-DVD
Blu-ray HD-DVD
Mateusz Gajewski

22.09.2010 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Wydaje mi się, że ludzie mogli narzekać na brak Blu-ray w Xboxie 360, ale te czasy już dawno minęły" - powiedział Stephen McGill, szef brytyjskiego oddziału Xboxa 360. Czy aby na pewno?

"Wydaje mi się, że ludzie mogli narzekać na brak Blu-ray w Xboxie 360, ale te czasy już dawno minęły" - powiedział Stephen McGill, szef brytyjskiego oddziału Xboxa 360. Czy aby na pewno?

Microsoft przez jakiś czas wspierał format HD-DVD, jednak umarł on śmiercią naturalną. Dziś płyty z filmami zapisanymi w takim formacie można jeszcze dostać, ale ludzie raczej się ich chcą pozbyć, a nie kupować.

Przeciwieństwem tego jest Blu-ray, który szturmem zdobywa domy zwykłych zjadaczy chleba. Sam w moim sąsiedztwie mam kilka osób z PS3 wykorzystujących je jako odtwarzacze, a są także sąsiadów z dedykowanymi odtwarzaczami niebieskich dysków. Pytanie więc, czy pan Stephen McGill wie, o czym mówi.

Myślę, że ludzie dostrzegają teraz, że najważniejszą decyzją było utrzymanie ceny na niskim poziomie, a sam Blu-ray niebawem przebrzmi jako nośnik danych. Ludzie przerzucili się z płyt DVD na cyfrową dystrybucję i cyfrowy przesył danych, więc my oferujemy filmy Full HD 1080p w bezpośrednim streamingu, bez pobierania, bez czekania. Po co więc komu Blu-ray?

Już panu odpowiadam. Blu-ray jest potrzebny milionom osób na całym świecie, które nie mają dostępu do opisanych przez pana świetnych funkcji. Poza tym nic nie przebije namacalnego nośnika z filmem, który można zabrać do znajomych i odtwarzać w kółko. Ot i co.

PS Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Posiadacze PS3: czy korzystacie z konsoli do odtwarzania filmów na płytach Blu-ray? Posiadacze Xboxów 360: czy brakuje Wam w konsoli napędu czytającego płyty Blu-ray?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także