Microsoft: Po co komu Blu‑ray?

"Wydaje mi się, że ludzie mogli narzekać na brak Blu-ray w Xboxie 360, ale te czasy już dawno minęły" - powiedział Stephen McGill, szef brytyjskiego oddziału Xboxa 360. Czy aby na pewno?

Blu-ray HD-DVD
Blu-ray HD-DVD
Mateusz Gajewski

"Wydaje mi się, że ludzie mogli narzekać na brak Blu-ray w Xboxie 360, ale te czasy już dawno minęły" - powiedział Stephen McGill, szef brytyjskiego oddziału Xboxa 360. Czy aby na pewno?

Microsoft przez jakiś czas wspierał format HD-DVD, jednak umarł on śmiercią naturalną. Dziś płyty z filmami zapisanymi w takim formacie można jeszcze dostać, ale ludzie raczej się ich chcą pozbyć, a nie kupować.

Przeciwieństwem tego jest Blu-ray, który szturmem zdobywa domy zwykłych zjadaczy chleba. Sam w moim sąsiedztwie mam kilka osób z PS3 wykorzystujących je jako odtwarzacze, a są także sąsiadów z dedykowanymi odtwarzaczami niebieskich dysków. Pytanie więc, czy pan Stephen McGill wie, o czym mówi.

Myślę, że ludzie dostrzegają teraz, że najważniejszą decyzją było utrzymanie ceny na niskim poziomie, a sam Blu-ray niebawem przebrzmi jako nośnik danych. Ludzie przerzucili się z płyt DVD na cyfrową dystrybucję i cyfrowy przesył danych, więc my oferujemy filmy Full HD 1080p w bezpośrednim streamingu, bez pobierania, bez czekania. Po co więc komu Blu-ray?

Już panu odpowiadam. Blu-ray jest potrzebny milionom osób na całym świecie, które nie mają dostępu do opisanych przez pana świetnych funkcji. Poza tym nic nie przebije namacalnego nośnika z filmem, który można zabrać do znajomych i odtwarzać w kółko. Ot i co.

PS Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Posiadacze PS3: czy korzystacie z konsoli do odtwarzania filmów na płytach Blu-ray? Posiadacze Xboxów 360: czy brakuje Wam w konsoli napędu czytającego płyty Blu-ray?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.