Mike Nichols, David Mamet i Martin Scorsese zrobią remake Nieba i Piekła Akiry Kurosawy

Mike Nichols, David Mamet i Martin Scorsese zrobią remake Nieba i Piekła Akiry Kurosawy
Michał Matuszewski

30.10.2008 11:00

Od tych nazwisk w jednym zdaniu każdemu kinomanowi powinno zakręcić się w głowie. Jedni z najwybitniejszych filmowców świata zrobią remake filmu Niebo i Piekło Kurosawy z 1963. Reżyserem zostanie Mike Nichols twórca Absolwenta, Wilka oraz Bliżej. Scenariusz napisze David Mamet (Nietykalni, Ronin), a film wyprodukuje Martin Scorsese.

Od tych nazwisk w jednym zdaniu każdemu kinomanowi powinno zakręcić się w głowie. Jedni z najwybitniejszych filmowców świata zrobią remake filmu* Niebo i Piekło* Kurosawy z 1963. Reżyserem zostanie Mike Nichols twórca Absolwenta, Wilka oraz Bliżej. Scenariusz napisze David Mamet (Nietykalni, Ronin), a film wyprodukuje Martin Scorsese.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2008/10/70620143.jpg)

Wiemy, jak zazwyczaj wychodzą nowe, amerykańskie wersje starych nieamerykańskich filmów. W przypadku Kurosawy efekty bywają jednak zaskakująco dobre, czego najlepszym przykładem jest* Za garść dolarów*. Może Nichols to nie Sergio Leone, ale i tak kibicuję tej produkcji i z niecierpliwością czekam na więcej informacji. Bardzo jestem ciekaw kto zastąpi genialnego Toshirô Mifune.

Foto: Kurosawa Production Co.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)