Miksuj na zdrowie i bez rozlewania. Blender to jedna z najlepszych inwestycji na lato

Miksuj na zdrowie i bez rozlewania. Blender to jedna z najlepszych inwestycji na lato

Taki widok może oznaczać, że czas na zmienię blendera.
Taki widok może oznaczać, że czas na zmienię blendera.
Źródło zdjęć: © Flickr/Vito Fun/CC BY 2.0
Grzegorz Burtan
26.06.2017 17:13, aktualizacja: 27.06.2017 10:26

Z czym kojarzą się wakacje? Wypady poza miasto, podróże do krajów, gdzie pogoda jest bardziej sprzyjająca niż obecna aura w Polsce oraz owoce. Tak, w końcu możemy cieszyć się świeżymi zbiorami. Te zazwyczaj smakują jeszcze lepiej w połączeniu ze sobą. A najlepszym sposobem na ich miks jest oczywiście zblendowanie. Nie tracimy cennych substancji, a zyskujemy pyszny owocowy koktajl. Na szczęście urządzeń do mieszania ze sobą różnych produktów można znaleźć całkiem sporo.

Ciekawym typem blenderów są te, które od razu oferują butelki. Tak zwane modele sportowe pozwalają nam szybko zmieszać owoce i odłączyć pojemnik od bazy. Dzięki temu oszczędzamy czas. Do tego na rynku dostępne są modele, których ostrza mogą kruszyć lód. Nie musimy się zatem obawiać, że nasze smoothie będzie za ciepłe.

Oczywiście ceny mikserów wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Skąd taka rozpiętość cenowa? Decydujące okazują się komponenty, z jakich zrobione jest urządzenie, dodatkowe wyposażenie, silnik (moc blendera waha się od 300 do nawet 900 watów), a nawet liczba ostrzy i możliwość kruszenia lodu. Ba, nawet dźwięki wydawane przez urządzenie mogą okazać się istotne – w końcu nie każdy jest fanem odgłosu miksowania, którego natężenie może osiągać poziom nawet 75 decybeli (to więcej niż restauracyjny gwar). Dodatkową zaletą współczesnych mikserów jest fakt, że znakomita większość nadaje się do mycia w zmywarce – dzięki czemu nie musimy męczyć się z ręcznym czyszczeniem resztek owoców w trudno dostępnych miejscach.

Kto jednak myśli, że takie blendery służą tylko do jednego, jest w dużym błędzie. Wystarczy poszukać dosłownie przez chwilę, by znaleźć też takie, które mogą służyć za młynek do kawy, ziół czy przypraw. Nic nie przebije oczywiście tradycyjnego moździerza, ale nie każdy musi być fanem klasycznych kuchennych akcesoriów. Krótko mówiąc, wykorzystanie miksera ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

W kwestii wyboru blendera, mamy zatem bardzo szeroki wybór – zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i funkcjonalności. To, na który się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych potrzeb oraz budżetu. Warto jednak rozważyć taki zakup. To bardzo dobra zachęta, by do swojej diety włączyć więcej owoców, a tych jak wiadomo, nigdy za wiele.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)