MindRider – kask kontrolujący emocje. Jazda na rowerze nie musi być stresująca!

Strona głównaMindRider – kask kontrolujący emocje. Jazda na rowerze nie musi być stresująca!
16.06.2014 07:13
MindRider – kask kontrolujący emocje. Jazda na rowerze nie musi być stresująca!
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Niby jazda na rowerze kojarzy nam się z relaksem, ale czasami bywa tak, że za kierownicą się stresujemy.

bETlAXit

Powodów jest mnóstwo. Dziurawa droga, korki na ulicy czy atakujący pies, który zawsze wybiega, gdy widzi przejeżdżającego rowerzystę. Ciśnienie może skoczyć.

Jak unikać takich sytuacji? Na logikę – pojechać inną trasą. Ale skąd dokładnie wiadomo, w których miejscach stajemy się nerwowi, a gdzie jazda jest czystą przyjemnością? Rowerzyści z MindRider na głowie nie będą mieli problemu z wyznaczeniem nowej drogi.

Rozpoznaj swój stres

Na pierwszy rzut oka to tylko zwykły kask, który z powodzeniem mogą nosić rowerzyści, rolkarze czy osoby jeżdżące na hulajnodze – pełna dowolność. Różnica jest taka, że MindRider najeżony jest sensorami i czujnikami, które analizują pracę mózgu metodą EEG.

381429351214104298

Kask współpracuje ze smartfonową aplikacją, wysyłając niezbędne dane do urządzenia. Dzięki temu od razu wiadomo, w których momentach się gotowaliśmy, a w których jechaliśmy na pełnym luzie.

bETlAXiv

Po przejechaniu trasy na mapie widać stresujące i luźne punkty. Dzięki temu łatwo sprawdzić, których miejsc unikać, a gdzie warto częściej zaglądać. Proste.

381429351214300906

Mapami można dzielić się z innymi użytkownikami. Widząc stresujące miejsca, będziemy starali się ich unikać, jadąc trasą po raz pierwszy. Od razu będzie wiadomo, że brakuje rowerowej ścieżki albo że na fragmencie drogi jest przeważnie tłoczno.

MindRider na Kickstarterze kosztuje 280 dol.

Udostępnij:
bETlAXiF
Komentarze (1)
bETlAXjr