Miniaturowy odtwarzacz 3D

Miniaturowy odtwarzacz 3D01.02.2012 13:29
Egreat R6S (fot. dealcat.de)
Egreat R6S (fot. dealcat.de)
Marcin Honkisz

W ofercie Human Media właśnie pojawił się nowy, ciekawy produkt – Egreat R6S. Jest to najmniejszy odtwarzacz tej serii, ale jego wyposażenie nie odbiega od pozostałych urządzeń.

W ofercie Human Media właśnie pojawił się nowy, ciekawy produkt – Egreat R6S. Jest to najmniejszy odtwarzacz tej serii, ale jego wyposażenie nie odbiega od pozostałych urządzeń.

Sprzęt zwraca na siebie uwagę przede wszystkim rozmiarami – 134 x 102 x 28 mm. Jest to obecnie najmniejszy dostępny na rynku odtwarzacz multimedialny oferujący tak wiele. Jego sercem jest procesor Realtek RTD1186DD taktowany zegarem o częstotliwości 750 MHz. Ma 512 MB pamięci operacyjnej typu SDRAM DDR3 oraz 512 MB Nand Flash.

Player został wyposażony w dużą liczbę złączy. Na każdej ściance jest coś ciekawego. Na tylnym panelu umieszczono: złącze zasilania (zewnętrzny zasilacz 5V/2A), HDMI w standardzie 1.4, gniazdo Ethernet, złącza audio: analogowe, stereofoniczne oraz cyfrowe, a także kompozytowe wideo. Panel boczny to dwa złącza USB, w tym jedno w standardzie 3.0 oraz e-SATA. Z przodu jest miejsce nawet dla niewielkiego wyświetlacza LCD.

Poprzez złącza USB można dodatkowo podpiąć dowolny adapter dla sieci Wi-Fi (sugerowane są modele Realteka), a także peryferia w postaci myszy czy klawiatury. Większość modeli powinna być obsługiwana. W zestawie wprawdzie jest bogato wyposażony pilot zdalnego sterowania, ale wiadomo, że przy bardziej zaawansowanych zastosowaniach przydaje się kursor na ekranie.

A ciekawsze zastosowania jak najbardziej są na miejscu, ponieważ EGreat pracuje na dwóch systemach operacyjnych. Oprócz podstawowego, służącego głównie do przeglądania multimediów, swoje miejsce znalazł w nim również Android. Wyposażony w przeglądarkę obsługującą technologię Flash oraz HTML 5.0 pozwala na pełne korzystanie z Internetu.

Odtwarzacz w pełni wspiera technologię 3D, ma złącze HDMI 1.4. Między innymi umożliwia odtwarzanie obrazów płyt BD ISO 3D, co czyni go uniwersalnym odtwarzaczem trójwymiarowych treści. Dodatkowo ma opcję inteligentnej konwersji materiałów 2D do formy 3D.

Funkcjonalny wyświetlacz LCD (fot. dealcat.de)
Funkcjonalny wyświetlacz LCD (fot. dealcat.de)

Multimedia odtwarzane mogą być z dołączonych dysków i pamięci przenośnych. Urządzenie wyposażone jest w USB 3.0 oraz e-SATA, więc według producenta powinno być kompatybilne praktycznie ze wszystkimi nośnikami dostępnymi na rynku. Rozpoznaje dyski sformatowane w FAT32, NTFS, EXT3 oraz HFS.

Lista odtwarzanych plików zarówno filmowych, jak i muzycznych jest imponująca. Player prawdopodobnie jest może otworzyć każdy dostępny format multimediów. A biorąc pod uwagę Androida na pokładzie, należy sądzić, że w przyszłości nie będzie problemów z nowościami.

EGreat R6S właśnie pojawił się w ofercie Human Media w niewygórowanej cenie – tylko 479 zł. Ze względu na możliwości cena wydaje się korzystna. Pamiętać jednak należy, że urządzenie nie ma wbudowanego modułu Wi-Fi, co jest dość dziwnym posunięciem producenta.

Źródło: Human Media

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)