Ministerstwo finansów pomoże ściągać abonament RTV?

Fot. eurowizja.org
Fot. eurowizja.org
Marcin Honkisz

20.06.2012 23:00, aktual.: 10.03.2022 14:02

Ile osób w naszym kraju płaci abonament radiowo-telewizyjny, wiemy wszyscy. Powodów jest kilka, a wśród nich bezkarność osób niepłacących. Czy to się zmieni?

Ile osób w naszym kraju płaci abonament radiowo-telewizyjny, wiemy wszyscy. Powodów jest kilka, a wśród nich bezkarność osób niepłacących. Czy to się zmieni?

Nie jestem do końca przekonany, zwłaszcza że to już któreś z kolei podejście TVP do zwiększenia skuteczności. Choć jest cień szansy, że do niektórych przemówi autorytet Ministerstwa Finansów i być może się wystraszą?

Oficjalna informacja TVP jest dość mgliście sformułowana. Chodzi mniej więcej o to, że mają być ujednolicone zasady postępowania egzekucyjnego w stosunku do osób zalegających z opłatami abonamentowymi.

Czyli wynika z tego, że ministerstwo w jakiś sposób pomoże Telewizji Polskiej tylko w przypadku osób, które mają zarejestrowane odbiorniki, a abonamentu nie płacą. Polacy, którzy oglądają TV i słuchają radia, ale nie mają zamiaru tego faktu zgłaszać nikomu, mogą się więc dalej czuć bezkarni.

Podczas rozmów ministerstwa z TVP padło dość humorystyczne stwierdzenie, jakoby ministerstwo podtrzymywało dotychczasowe stanowisko o konieczności znalezienia rozwiązania systemowego dotyczącego finansowania mediów publicznych…

Pięknie brzmiący zawijas słowny, który tak naprawdę niczego nowego nie wnosi. TVP pieniędzy nie ma i prawdopodobnie mieć nie będzie. A przy tej okazji zastanawiam się, jak długo po Euro 2012 utrzymają się na rynku TVP1 HD oraz 2 HD

Źródło: media2

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)