Miniwideo - te rybki w akwarium nigdy nie padną

Miniwideo - te rybki w akwarium nigdy nie padną

robot
robot
Marcin Krzewicki
23.08.2010 12:06

Nowoczesna robotyka to nie tylko humanoidalne maszyny, lecz także mechaniczne zwierzęta. Nawet ryby doczekały się swoich sztucznych odpowiedników.

Nowoczesna robotyka to nie tylko humanoidalne maszyny, lecz także mechaniczne zwierzęta. Nawet ryby doczekały się swoich sztucznych odpowiedników.

Podejrzewam, że już kiedyś widzieliście robotycznego psa, kota, kraba, a może nawet i wróbla. Ale czy kiedyś zastanawialiście się, po co tworzyć mechaniczne ryby? Zjeść się ich nie da, urodą też nie grzeszą. Wydawać by się mogło, że ich jedyną zaletą jet to, że nie trzeba ich karmić.

Jednak po obejrzeniu kilku materiałów filmowych zaczęło mnie zastanawiać, dlaczego powstaje aż tyle różnych projektów mechanicznych ryb. W obrębie branży rozrywkowej może w niedalekiej przyszłości powstanie jakieś potężne akwarium, w którym będzie można podziwiać robotyczne stwory nie z tej ziemi.

Patrząc jednak pod kątem rozwoju nauki i technologii, można spodziewać się tego, że takie urządzenia staną się kiedyś częścią naturalnych ławic ryb. Mogą one dokładnie badać morskie oraz oceaniczne życie, obniżając koszty i narażenie człowieka na wypadki przy pracy. A co powiecie na niewielkiego śledzia lub karpia szpiega? Możliwości są nieograniczone.

魚ロボット

Small robot fish powered by solid polymer fuel cell : DigInfo

Robot fish synchronise into schools

Źródło: youtube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)