Miniwieże do 500 zł - propozycje

Miniwieże to obecnie bardzo wielofunkcyjne odtwarzacze
Miniwieże to obecnie bardzo wielofunkcyjne odtwarzacze
Źródło zdjęć: © iStock/14951893
Sylwia Ścibak

06.02.2018 08:48, aktual.: 09.03.2022 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Standardowe wieże stereo czasami zajmują zbyt dużo miejsca, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w niezbyt przestronnym mieszkaniu. Doskonałą alternatywą są więc niedrogie miniwieże, które można postawić nawet na niewielkiej półce. Oto propozycje 5 miniwież do 500 zł.

Miniwieża Sony CMT-SBT20

Miniwieża marki Sony komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą NFC
Miniwieża marki Sony komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą NFC© sony.pl

Pierwszą propozycją w tym zestawieniu jest prosty sprzęt marki Sony o mocy znamionowej głośników RMS wynoszącej 12 W. Ta solidna miniwieża do 500 zł obsługuje system transmisji sygnału radiowego FM. Urządzenie posiada odtwarzacz płyt CD, a jedynym formatem plików, który obsługuje, jest MP3. Dzięki złączu USB do miniwieży Sony CMT-SBT20 z łatwością można podłączyć urządzenia przenośne. Ten model posiada także rzadko spotykaną, przydatną funkcję NFC, która umożliwia wymianę danych w łączności bezprzewodowej.

Miniwieża Philips BTM 1360/12

Miniwieża marki Philips jest kompatybilna z urządzeniami marki Apple
Miniwieża marki Philips jest kompatybilna z urządzeniami marki Apple© philips.pl

Ciekawą propozycją miniwieży do 500 zł jest sprzęt marki Philips, którego moc znamionowa głośników RMS wynosi 30 W – najwięcej w tym zestawieniu. Odtwarzacz posiada radio FM i obsługuje formaty płyt CD, CD-RW i CD-R. Dodatkowo można przy jego pomocy słuchać muzyki zapisanej w postaci plików MP3. Ten model jest kompatybilny z iPhonem, iPadem, iPodem. Co więcej można odtwarzać w nim muzykę poprzez moduł Bluetooth.

Dodatkowo Philips BTM 1360/12 posiada funkcję regulacji tonów wysokich/niskich, korektor dźwięków, wyłącznik czasowy, system dźwięku przestrzennego oraz alarm. Do miniwieży można podłączyć urządzenie z interfejsem USB.

Miniwieża Camry CR 1138

Miniwieża marki Camry ma pasujący do wnętrz niebieski kolor
Miniwieża marki Camry ma pasujący do wnętrz niebieski kolor© youtube.com/Adler Europe Group

Camry CR 1138 to niedrogi model małej wieży, który, w porównaniu do wyżej wymienionych urządzeń, dostępny jest w żywych kolorach: czerwonym oraz niebieskim. Miniwieża marki Camry jest dosyć wszechstronna - oprócz plików w formacie MP3, obsługuje także te zapisane w postaci WAV. Poza tym Camry CR 1138 ma regulację tonów wysokich i niskich, a ponadto equalizer. Urządzenie posiada również wiele standardowych cech, takich jak radio FM, złącze USB, odtwarzacz CD oraz wyjście słuchawkowe. Moc znamionowa jego głośników wynosi 18 W.

Miniwieża Hyundai MSD 861 DRU

Miniwieża Hyundai może odtwarzać płyty DVD
Miniwieża Hyundai może odtwarzać płyty DVD© hyundaielectronics.pl

Ten model miniwieży, w porównaniu do wyżej wymienionych sprzętów, może odtwarzać płyty w formacie DVD oraz obrazy w formacie JPEG, dlatego jest najbardziej funkcjonalną propozycją w tym zestawieniu. Inna sprawa, że miniwieża Hyundai MSD 861 DRU nie posiada choćby wyłącznika czasowego czy regulacji tonów wysokich/niskich. Wyposażono ją jednak w funkcję blokady rodzicielskiej i korektor dźwięku, który poprawia jakość odtwarzanej muzyki.

Miniwieża Hyundai jest dobrze wyposażona - posiada wejście antenowe, wyjście AV, wyjście słuchawkowe, wyjście liniowe audio, cyfrowe złącze koaksjalne, złącze EURO i złącze USB.

Miniwieża Panasonic SC-PM250EG-K

Miniwieża Panasonic korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth
Miniwieża Panasonic korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth© panasonic.com

Panasonic SC-PM250EG-K to nowoczesna miniwieża do 500 zł, w przypadku której na każdy z jej dwóch głośników przypada 10 W mocy znamionowej RMS. Urządzenie posiada szufladową zmieniarkę płyt, która obsługuje formaty CD Audio, CD-R i CD-RW. Poza tym ten model miniwieży odczytuje pliki MP3 i może być sparowany z innymi sprzętami zarówno przy użyciu kabla (przez USB), jak również bezprzewodowo (przez Bluetooth).

Ponadto Panasonic SC-PM250EG-K obsługuje zakres fal radiowych FM i posiada dwie bardzo przydatne funkcje: korektor dźwięku oraz regulację wysokich i niskich tonów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)