Mir:ror | Połącz swoje rzeczy

Mir:ror | Połącz swoje rzeczy
Arkadiusz Gabrysiak

28.10.2008 07:30, aktual.: 15.03.2022 10:40

Firma Violet prezentuje gadżet, za pomocą którego możliwe będzie połączenie świata realnego ze światem wirtualnym. A wszystko za pomocą znaczników RFID.

Firma Violet prezentuje gadżet, za pomocą którego możliwe będzie połączenie świata realnego ze światem wirtualnym. A wszystko za pomocą znaczników RFID.

Konkurencyjny do Tikitaga system jest już w pełni funkcjonalny i ma praktycznie nieograniczone możliwości - wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wystarczy okleić dany przedmiot znacznikiem, następnie skonfigurować jaką akcję chcemy uzyskać po wczytaniu tego znacznika i gotowe.

Przykładowo można przykleić znacznik RFID na parasolce, skonfigurować odpowiednio, przybliżyć znacznik do czytnika i na ekranie komputera wyświetli nam się prognoza pogody. To samo można zrobić z pilotem telewizyjnym - po zbliżeniu oznakowanego pilota do czytnika otworzy nam się strona z programem telewizyjnym. Wystarczy dobrze skonfigurować siatkę na zakupy, a mir:or zrobi za nas zakupy w internetowych sklepach. Możliwości jest niezliczona ilość. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Gadżet ten podłączany jest do komputera przy pomocy portu USB. Jego używanie jest dziecinne proste, a możliwości jego wykorzystania jest bardzo wiele. Jest to pierwsza masowa technologia RFID z tak wieloma możliowściami konfiguracji. Wszystko to można nabyć w USA za około $70.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)