Młodzież może już korzystać z Allegro

Młodzież może już korzystać z Allegro
Mateusz

21.07.2009 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku dni osoby w wieku od 13 do 18 lat mogą legalnie korzystać z Allegro, a wszystko dzięki wprowadzeniu nowego rodzaju kont o nazwie Junior.

Od kilku dni osoby w wieku od 13 do 18 lat mogą legalnie korzystać z Allegro, a wszystko dzięki wprowadzeniu nowego rodzaju kont o nazwie Junior.

Konta Junior zostały zapowiedziane w ubiegłym miesiącu. Zdania są jednak podzielone - młodzi użytkownicy serwisu się cieszą, ale starsi mają już pewne wątpliwości i twierdzą, że to kolejny pomysł Allegro na zwiększenie zysków, niestety kosztem bezpieczeństwa.

Trzeba pamiętać, że z racji niepełnoletności, osoby posiadające konto Junior, nie będą posiadać takich samych przywilejów jak starsi użytkownicy. Podczas rejestracji każdy użytkownik podaje m.in. swój wiek. Jeśli wynosi on mniej niż 18 lat, to system automatycznie do takiego konta dołączy znaczek Junior i zastosuje ograniczenia:

  • użytkownik konta Junior nie może kupować ani sprzedawać przedmiotów(http://vbeta.pl/2009/07/09/sprzedaz-na-allegro-moze-prowadzic-bezrobotnych-za-kratki/) w kategoriach: Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Wiatrówki, Erotyka
  • nie może zrobić jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł, z wyjątkiem sytuacji, w której sprzedający mu na to pozwoli
  • nie może założyć konta fakturowego, Sklepu Allegro, nie może także zostać Super Sprzedawcą ani Pomocnikiem Handlowym
  • nie otrzyma punktów PayBACK za korzystanie z Płatności Allegro oraz nie weźmie udziału w Programie Partnerskim
  • osoby z tym rodzajem konta, muszą uregulować opłaty(http://vbeta.pl/2009/07/03/zmiany-w-platnosciach-allegro/) po przekroczeniu 50 zł

Zarówno oznakowanie jak i wszelkie ograniczenia znikają, kiedy użytkownik osiągnie pełnoletność. Należy jednak zaznaczyć, że każdy kto wprowadzi błędne dane, aby uniknąć przydzielenia mu konta Junior, musi się liczyć z blokadą. Natomiast każdy, kto posiada już konto na Allegro, a nie posiada 18 lat musi uzupełnić dane, a jego profil automatycznie zostanie zmodyfikowany.

Źródło: Gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)