Mobilne Allegro - Mobigro

Mobilne Allegro - Mobigro02.11.2007 18:00
Paweł Cebula

Popularność serwisu Allegro nie budzi żadnych wątpliwości. Konkurencja na polskim rynku jest pod postacią potężnego eBaya (znanego głównie za granicą), czy lokalnego Świstaka (o którym w sposób dość krytyczny wyraził się AntyWeb. O ekspansji Allegro na zagraniczne rynki wiadomo (z mniejszym, lub większym sukcesem). Spora część ludzi po prostu żyje z handlu na serwisach aukcyjnych, inni są uzależnieni od przeglądania, szukania jakiś produktów. Właśnie przede wszystkim dla tych ostatnich - uzależnionych - powstało Mobigro.pl - serwis, oferujący przeglądanie aukcji na urządzeniach mobilnych. Oczywiście, że można wykorzystać Operę Mini i cieszyć się z oryginału, ale przy niezbyt niskich stawkach za transmisję danych Mobigro oferuje dość silny atut - mała ilość wykorzystywanego transferu. Kod serwisu jest tak zoptymalizowany, aby zużywać minimalną jego ilość. Oprócz tego wyświetlane strony mają być dopasowane do przeglądarki w której są wyświetlane.

Aukcje można przeglądać w czasie rzeczywistym, jednak aby to zrobić niezbędne jest... podanie loginu i hasła. Może to budzić podejrzenia, że dane te są sprytnie przechowywane, aby później je wykorzystać. Jednak na stronie mobigro czytamy, że Serwis Mobigro.pl w żaden sposób nie składuje oraz nie przetwarza danych logowania użytkowników serwisu Allegro.pl, no cóż, nie pozostaje Nam nic innego niż uwierzyć (swoją drogą to mając czyjeś dane do serwisu logowania można tej osobie narobić sporych kłopotów).

Zastanawiające jest to, że Allegro przez tyle czasu nie stworzyło takiego właśnie serwisu dedykowanego dla urządzeń mobilnych, może podchwycą ten pomysł i stworzą coś takiego...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)