Moje Silne Drzewo - druga edycja

Moje Silne Drzewo - druga edycja01.02.2010 07:12
Moje Silne Drzewo - druga edycja
Blomedia poleca

Firma Żywiec Zdrój posadzi w Beskidach kolejny milion drzew. W ramach programu przeprowadzone zostaną także działania edukacyjne. Celem programu jest propagowanie świadomych, proekologicznych postaw oraz uwrażliwianie Polaków na kwestię dbałości o środowisko.

Firma Żywiec Zdrój posadzi w Beskidach kolejny milion drzew. W ramach programu przeprowadzone zostaną także działania edukacyjne. Celem programu jest propagowanie świadomych, proekologicznych postaw oraz uwrażliwianie Polaków na kwestię dbałości o środowisko.

"Wiedza o roli drzew i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom" - mówił Sławomir Brzózek, Wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia. / Fot. Steve Woods, www.sxc.hu

Program współtworzy Fundacja Nasza Ziemia, a wspiera Uniwersytet Warszawski, kształcący młodzież. Partnerem merytorycznym jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Zaangażowanie różnych środowisk, to niewątpliwie wielki sukces tego programu. Dla nas priorytetową kwestią jest zainteresowanie akcją najmłodszego pokolenia – to ono będzie dbać o drzewa, które teraz posadzimy. Dlatego chcemy pomóc nauczycielom i wychowawcom w propagowaniu wiedzy o środowisku naturalnym. Mamy nadzieję, że poprzez edukację i finansowanie ciekawych projektów proekologicznych będziemy inspirować coraz więcej osób, dzięki czemu dbałość o drzewa, o przyrodę, stanie się dla nas wszystkich czymś zupełnie naturalnym. Stawiamy na dzieci i młodzież, gdyż ich chłonny umysł i ciekawość świata to ogromny potencjał, którego nie można zmarnować – mówi prezes firmy Żywiec Zdrój Marek Wojtyna.

Częścią drugiej edycji programu Moje Silne Drzewo jest również konkurs grantowy, w ramach którego organizatorzy przeznaczą 125 000 złotych na wsparcie autorskich projektów z zakresu ekologii.  25 grantów zostanie rozdanych w drodze konkursu, do którego mogą zgłosić się szkoły i przedszkola z całej Polski.

By promować edukację ekologiczną, przygotowano również 30 nagród dla nauczycieli w wysokości 500 zł każda za najciekawsze scenariusze zajęć dotyczące roli drzew w środowisku naturalnym i w życiu człowieka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani nauczyciele i wychowawcy będą mogli otrzymać wsparcie merytoryczne na szkoleniach z zakresu pisania projektów i pracy z materiałami o tematyce ekologicznej..

*To, czego nauczymy dzieci i młodzież będzie owocowało przez lata. Wiedza o roli drzew i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom. Wymiernym rezultatem pierwszej edycji programu Moje Silne Drzewo jest nowy las. Co więcej, udało się też zachęcić dzieci i młodych ludzi do zgłębiania wiedzy na temat ekologii. Zainicjowaliśmy lokalne projekty - maluchy zakładały parki dendrologiczne i brały udział w konkursach z wiedzy o drzewach, a ich nauczyciele dowiadywali się na szkoleniach, jak propagować wiedzę o środowisku naturalnym. Jestem przekonany, że ten sukces uda się powtórzyć, szczególnie że tym razem konkursy grantowe oraz prelekcje i warsztaty odbędą się w całej Polsce * – dodaje Sławomir Brzózek, Wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia.

Każda osoba może wziąć udział w programie Moje Silne Drzewo  By to zrobić, wystarczy wejść na stronę programu www.mojesilnedrzewo.pl i zdecydować, gdzie będzie nasze drzewo. Potwierdzeniem dokonanego wyboru będzie imienny certyfikat. Organizatorzy zachęcają również do dedykowania drzew bliskim nam osobom.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)