Monitory też w 3D. Nowości Asusa

Trójwymiarowa rewolucja nie ograniczy się do telewizorów i konsol. Monitory komputerowe też są już dostępne w 3D. A będzie ich coraz więcej.

Monitory też w 3D. Nowości Asusa
Szymon Adamus

25.05.2010 11:13

Trójwymiarowa rewolucja nie ograniczy się do telewizorów i konsol. Monitory komputerowe też są już dostępne w 3D. A będzie ich coraz więcej.

ASUS PG276 odznacza się ogromną (jak na monitory ma się rozumieć) przekątną - 27 cali. To już prawie jak telewizor (do kuchni taka przekątna będzie wystarczająca). Producent proponuje też 23-calową wersję VG236H i trzeci model PA246Q. Urządzenia będą współpracowały z aktywnymi okularami 3D firmy NVIDIA.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/05/Asus_Designo_LS.jpg)

Oprócz możliwości 3D zaoferują też:

  • czas reakcji 2 ms,
  • matryce 120 Hz,
  • powłokę antyrefleksyjną w technologii \colour-shine\
  • oczywiście rozdzielczość Full HD,
  • złącza HDMI.

Panel 27 calowy może powalać na biurku, ale graczom powinien się spodobać. Bo to właśnie do fanów gier wideo są kierowane te modele.

Monitory będą podświetlane diodami LED co ma zagwarantować kontrast 10 000 000:1. Oczywiście mowa tu o kontraście dynamicznym, więc faktyczne możliwości poznamy dopiero po pierwszy testach.

Źródło: Hotfix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.