Motorola oficjalnie zaprezentowała smartwatcha Moto 360. Znamy specyfikację i cenę

Motorola oficjalnie zaprezentowała smartwatcha Moto 360. Znamy specyfikację i cenę

Motorola Moto 360
Motorola Moto 360
Łukasz Michalik
08.09.2014 18:23, aktualizacja: 08.09.2014 18:33

Dość spekulacji! Zapowiadany od wielu miesięcy smartwatch Motoroli doczekał się w ońcu oficjalnej premiery. Poznaliśmy nie tylko wygląd i specyfikację, ale również cenę. Zapowiada się bardzo obiecująco!

Moto 360 - smartwatch z okrągłym ekranem

Jedną z istotnych wad smartwatchy jest ich wygląd. Nawet, jeśli znajdziemy w nich jakieś przydatne funkcje, to nie każdy ma ochotę nosić na nadgarstku 1,5-calowy, kwadratowy ekran, połączony zazwyczaj z niezbyt gustownym paskiem.

Zapowiadany od kilku miesięcy smartwatch Motoroli miał być inny. Tym, co wyróżniało go spośród konkurencji był m.in. nietypowy (albo raczej typowy dla klasycznego zegarka) wygląd, wynikający z zastosowania okrągłego wyświetlacza.

Motorola Aura
Motorola Aura

Rozwiązanie takie nie było dla Motoroli nowe – kilka lat temu w jej ofercie znalazł się przecież telefon Motorola Aura, łączący dość przeciętną specyfikację z okrągłym wyświetlaczem o dużej rozdzielczości i wyszukanym mechanizmem obracanej w poziomie klapki.

O ile ogólne wyobrażenie na temat wyglądu smartwatcha nie było – dzięki oficjalnym materiałom producenta – sekretem, to niewiadomą pozostawała specyfikacja, choć rąbka tajemnicy uchyliła kilka tygodni temu sieć sklepów z elektroniką Best Buy.

Motorola Moto 360 - oficjalna specyfikacja

Oficjalne informacje poznaliśmy jednak dopiero teraz, w czasie targów IFA 2014.

Motorola Moto 360, pracująca pod kontrolą Androida Wear, ma 1,56-calowy ekran o rozdzielczości (o ile można tak mówić w przypadku okrągłego wyświetlacza) 320 x 290 (205ppi), pokryty warstwą Gorilla Glass. Smartwatch ma średnicę 49 i grubość 11,5 milimetra, więc gabarytami przypomina zwykły, tradycyjny zegarek.

Moto 360 Unboxing and First Look!

W środku znajdziemy układ Texas Instruments OMAP 3, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci dla użytkownika i Bluetooth 4.0, a za zbieranie danych odpowiada krokomierz, optyczny wskaźnik rytmu serca i czujnik światła oraz dwa mikrofony. Akumulator o pojemności 320 mAh ma wystarczyć na cały dzień korzystania (a nie tylko czuwania) z zegarka, a Moto 360 obsługuje ładowanie indukcyjne. Zegarek ma współpracować ze smartfonami z Androidem co najmniej 4.3.

Co istotne, smartwatch został wyposażony w alarm wibracyjny, a urządzenie spełnia normę IP67, czyli jest pyło- i wodoodporne. Producent ustalił cenę na 250 dolarów, a zegarek jest już dostępny dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)