MS Explore Mini Mouse z technologią BlueTrack. Bo niebieski jest lepszy niż laser?

MS Explore Mini Mouse z technologią BlueTrack. Bo niebieski jest lepszy niż laser?
Tomek Goździewicz

27.08.2008 17:00, aktual.: 15.03.2022 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na 9 września sprzętowy dział Microsoftu zapowiedział pokaz czegoś zupełnie nowego, nie ujawniając żadnych szczegółów, ale uchylając rąbka tajemnicy hasłem: pożegnaj się z laserem.

Na 9 września sprzętowy dział Microsoftu zapowiedział pokaz czegoś zupełnie nowego, nie ujawniając żadnych szczegółów, ale uchylając rąbka tajemnicy hasłem: pożegnaj się z laserem.

Jako że w internecie nic się nie ukryje, szybko okazało się że gigant z Redmond pokaże nową myszkę MS Explore Mini Mouse z technologią BlueTrack, wykorzystującą do ustalania pozycji światło niebieskiej diody.

Szczegółów oczywiście brak, udało się jedynie wyśledzić zapowiedź i zdjęcia nowego gryzonia na niemieckiej stronie sklepu Amazon, a także zapowiedź (wraz z ceną 90 euro) oraz krótki opis technologii Blue Track na stronie włoskiego sklepu.

Nowa technologia, zastępująca dotychczasowe czerwone diody w starszych myszach optycznych oraz dokładniejszy promień laserowy w tych nowszych, wykorzystuje niebieskie światło diody w połączeniu z szerokokątną soczewką, co ma pozwolić na pracę na niemal każdej powierzchni z jeszcze większą dokładnością.

Jak widać na zdjęciach myszka jest bezprzewodowa, wykorzystuje technologię radiową 2,4 GHz i ma chowany w podstawie odbiornik.

Czy laser idzie w odstawkę? Czy odtąd będziemy oglądać niebiesko (zamiast czerwono) połyskujące myszki na naszych biurkach? Wszystkiego dowiemy się za dwa tygodnie.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)