MSI GX660 z systemem DTS zagra niczym kino domowe!

MSI GX660 z systemem DTS zagra niczym kino domowe!

MSI GX660
MSI GX660
Jacek Klimkowicz
26.09.2010 12:30

MSI najwyraźniej postawiło sobie za cel zdetronizowanie wszystkich pozostałych laptopów nie tylko pod względem wydajności, ale i jakości dźwięku. Nowy MSI GX660 to sprzęt nie tylko dla wymagających graczy, ale i dla melomanów. Wersja, która trafi na Stary Kontynent, zapowiada się naprawdę świetnie.

MSI najwyraźniej postawiło sobie za cel zdetronizowanie wszystkich pozostałych laptopów nie tylko pod względem wydajności, ale i jakości dźwięku. Nowy MSI GX660 to sprzęt nie tylko dla wymagających graczy, ale i dla melomanów. Wersja, która trafi na Stary Kontynent, zapowiada się naprawdę świetnie.

MSI GX660 został wyposażony przez producenta w najwyższej klasy dwukanałowe głośniki oraz subwoofer sygnowane logo Dynaudio i kilka technologii, które mają zapewnić nieskazitelną jakość dźwięku. Jedną z nich jest DTS Surround Sensation UltraPC, dzięki której  notebook jest zdolny przetworzyć strumień dźwiękowy tak, aby użytkownik mógł cieszyć się dźwiękiem przestrzennym ze swojego zestawu 2.1 lub słuchawek.

Obraz

Oczywiście na tym nie koniec. W komplecie otrzymujemy również technologię DTS Voice Clarification, odpowiedzialną za poprawę czystości głosu, co gracze z pewnością docenią, oraz DTS Bass Enhancement i DTS Sound Stage. Pierwsza z nich, jak można się domyślić, poprawia wyrazistość i głębię tonów niskich. Druga odpowiada za akustykę i jej zadaniem jest sprawić, aby użytkownik poczuł się jak na sali koncertowej lub w kinie.

Obraz

Oczywiście na nic zdałyby się te wszystkie technologie, gdyby laptop nie miał odpowiednich, właściwie rozmieszczonych głośników. Prawidłową lokalizacją 3 głośników (2 dwukanałowe i subwoofer) sygnowanych logo Dynaudio w MSI GX660 zajął się sztab doświadczonych inżynierów.

Obraz

Dzięki temu nowy, gamingowy notebook ma szansę dysponować jednym z najlepszych systemów audio wśród komputerów przenośnych. A skoro o gamingu mowa, warto przytoczyć specyfikację, z jaką można nabyć laptop, a która zadowoli nawet wymagających graczy.

  • 15,6\ ekran o rozdzielczości FullHD
  • procesor** Intel Core i7 lub Intel Core i5**
  • od 4 GB do 8 GB pamięci RAM DDR3 1066 MHz/1333 MHz w trzech slotach, maksymalnie 12 GB
  • 2 dyski twarde SATA o pojemności 500 GB każdy (prawdopodobnie będzie możliwość upięcia ich w macierz** RAID0**)
  • karta graficzna ATI Radeon HD5870 z 1 GB pamięci GDDR5
  • 2 porty USB 3.0, 2 porty USB 2.0, eSATA, HDMI, czytnik kart pamięci, kamera internetowa
  • gigabitowa karta LAN, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 z EDR
  • 9-komorowy akumulator

Sprzęt jest wyposażony również w szereg technologii MSI, takich jak Turbo Drive Engine, ECO Engine czy MSI Cooler Booster. Maszyna ma preinstalowany system Microsoft Windows 7 i już pojawia się w polskich sklepach.

Jej cena w dniu pisania artykułu waha się od 4399 zł za model z procesorem Intel Core i5-460M, 4GB RAM i 500 GB dyskiem (Skąpiec) do blisko 7000 zł za laptop z Intel Core i7-740QM, 8 GB RAM i 1 TB pamięci masowej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)