Multimedialna Infinia oficjalnie

Strona głównaMultimedialna Infinia oficjalnie
25.04.2010 08:06
Multimedialna Infinia oficjalnie
Szymon Adamus
Szymon Adamus

LG podesłało oficjalną wiadomość prasową dotyczącą dodatkowych możliwości multimedialnych nowych paneli z serii Infinia. Sporo już o tym słyszeliśmy. Czym chwali się producent w oficjalnej notce?

LG podesłało oficjalną wiadomość prasową dotyczącą dodatkowych możliwości multimedialnych nowych paneli z serii Infinia. Sporo już o tym słyszeliśmy. Czym chwali się producent w oficjalnej notce?

Od strony hardware LG chwali się zastosowaniem

w swoich panelach komunikacji bezprzewodowej WiFi, standard DLNA i funkcję NetCast Entertainment Access czyli po prostu internetowe aplikacje poszerzające możliwości telewizora. Jakie aplikacje? LG wspomina o dostępie do:

  • YouTube,
  • Picasa,
  • AccuWeather.

Na zachodzie jest pewnie jeszcze Netflix, ale u nas możemy o tym tylko pomarzyć. Opcji nie ma wiele, ale na początek starczą. Większy problem to fakt, że nie wszystkie panele z serii Infinia będą miały wbudowaną kartę WiFi. Konieczne będzie dokupienie przystawki podłączanej pod USB. Trochę mnie to drażni w drogim sprzęcie. Mam WiFi w komórce, w laptopie, w konsoli zaraz po wyjęciu z pudełka, ale w telewizorze muszę jeszcze dokupować dodatkowe akcesoria.

381017355520130794
Źródło zdjęć: © [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/04/LGINFINIA2.jpg)

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej:

Cały świat na wyciągnięcie ręki

Nowoczesny telewizor wychodzi ze swojej tradycyjnej roli, stając się multimedialnym centrum rozrywki

Warszawa, 22 kwietnia 2010 r. - Telewizory jeszcze nigdy nie były tak multimedialne! Dzięki zastosowaniu łączności WiFi i DLNA oraz funkcji NetCast Entertainment Access, użytkownicy nowych telewizorów LG linii INFINIA mają świat cyfrowej rozrywki na wyciągnięcie ręki.

„Obserwujemy zmianę, jaka zachodzi w kwestii odbioru treści przez widzów. Tradycyjne oglądanie programów telewizyjnych zamienia się w zupełnie nowe, interaktywne korzystanie z telewizora, który zajmuje w domu pozycję multimedialnego centrum rozrywki. Ten trend z pewnością będzie się umacniał, a LG jest i będzie jego silnym promotorem” – powiedział Ireneusz Smaga, wiceprezes LG Electronics Polska.

Znacznie więcej, niż TV

Telewizory linii INFINIA są krokiem milowym w drodze do pełnego zastąpienia funkcji komputera jako domowego centrum rozrywki. Nie trzeba już włączać komputera, aby obejrzeć albumy ze zdjęciami z wakacji zgromadzone na Google Picasa, zapoznać się z trailerami filmów dostępnymi w serwisie YouTube czy sprawdzić pogodę na AccuWeather. Nowe telewizory LG z bezprzewodowym dostępem do sieci pozwalają na wielkim ekranie dzielić się wspomnieniami ze znajomymi, czy siedząc na sofie w salonie, oglądać najlepsze wideoklipy z całego świata.

Jak wskazały preferencje konsumenckie, dostęp do Internetu jest jedną z najbardziej pożądanych cech nowych telewizorów. Wyposażone w łączność bezprzewodową WiFi i funkcję NetCast modele z linii INFINIA znakomicie odpowiadają na tę potrzebę, umożliwiając połączenie z wybranymi serwisami WWW. Wystarczy jedynie adapter WiFi podłączony do portu USB, aby cyfrowe zasoby zarówno z domowej sieci, jak i całego świata znalazły się w zasięgu… Twojego pilota.

Multi możliwości

Jeszcze do niedawna zintegrowanie wszystkich urządzeń elektronicznych znajdujących się w domu pozostawało w sferze marzeń. Dziś, dzięki łączności DLNA (Digital Living Network Alliance), na ekranie telewizora LG można oglądać zdjęcia i filmy zgromadzone na zewnętrznych dyskach czy sięgać po ulubione nagrania bez konieczności podłączania do niego dodatkowych urządzeń. Transmisja nieskompresowanego sygnału poprzez sieć DLNA zapewni szybki i wygodny dostęp do domowych bibliotek multimedialnych w najlepszej jakości. LG wie dobrze, że łączność bezprzewodowa to jeden z największych atutów nowoczesnej elektroniki, stąd większość telewizorów HD i odtwarzaczy Blu-ray LG umożliwia strumieniową transmisję danych.

Źródło: LG

Udostępnij:
Komentarze (0)