Multimedialne CV

Multimedialne CV

Multimedialne CV
Joanna Szczepaniak
17.04.2010 15:04, aktualizacja: 15.01.2022 14:38

Standardowe formy prezentowania swojej osoby przed pracodawcą powoli wypierane są przez coraz to odważniejsze i idące z duchem czasu sposoby. Jednym z nich jest skonstruowanie swojego życiorysu w formie prezentacji multimedialnej.

Standardowe formy prezentowania swojej osoby przed pracodawcą powoli wypierane są przez coraz to odważniejsze i idące z duchem czasu sposoby. Jednym z nich jest skonstruowanie swojego życiorysu w formie prezentacji multimedialnej.

Rekrutacja wczoraj i dziś

Jeszcze kilka lat temu wysłanie swojego Curriculum Vitae w postaci papierowego listu nie budziło u nikogo żadnego zdziwienia. Zdziwienia nie budziła także odpowiedź od pracodawcy w formie pisemnej. Obecnie wszystkie działy HR zostały przestawione na elektroniczną formę kontaktu z potencjalnymi kandydatami do pracy. Papierowe CV i Listy Motywacyjne budzą obecnie lekko prześmiewczy uśmiech na twarzy, bo teraz do prezentacji swojej osoby używa się nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

Pracodawcy chcą kreatywnych!

Na rynku pojawia się coraz większa ilość ogłoszeń, która od ich odbiorców wymaga już czegoś więcej, aniżeli wysłania typowej aplikacji pocztą elektroniczną. Coraz częściej słyszy się o tym, że kluczowe stanowisko pracy dostała osoba, która wykazała się pomysłowością i kreatywnością przy prezentowaniu swoich osiągnięć. Pracodawcom bardzo spodobało się takie innowacyjne podejście do procesu rekrutowania nowych członków załogi, co zaowocowało pojawieniem się coraz większej ilości nietypowych ogłoszeń o pracę.

Jak stworzyć multimedialne CV?

W czasach, kiedy każdy internauta może być reżyserem, fotografem, grafikiem, dj-em czy scenarzystą, nie jest problemem zmontowanie multimedialnej prezentacji. W sieci można zgrać setki programów na licencji freeware lub shareware, które pomogą w stworzeniu „żyjącego” CV. Kluczowa aplikacja to program do montowania filmów wideo i zdjęć (np.: Windows Movie Maker, VirtualDub). Drugi bardzo istotny rodzaj oprogramowania to ten, który pomoże stworzyć prezentację multimedialną w formacie Flash np.: Powerbullet Presenter. Prosty interfejs z funkcją przeciągnij i upuść pozwala na używanie programu bez wcześniejszych doświadczeń.

Obraz

Z kolei program ALLCapture przechwytuje ekran w czasie rzeczywistym i tworzy pliki video gotowe do umieszczenia w internecie. Nie wymaga umiejętności programistycznych, aby stworzyć własne video, demo, symulacje programów, zrzuty ekranu i tutoriale w dowolnym formacie, wliczając pliki Flash, EXE, ASF dla odtwarzacza Windows Media Player oraz inne popularne formaty video.

5 cennych porad

Agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Work Express przygotowała kilka porad dla tych, którzy chcą stworzyć wartościowe multimedialne CV:

Island Reef Job - Ben Southall

Inne przykłady ciekawych multimedialnych CV można zobaczyć w wykonaniu internautów Czarnego i Krzysztofa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)