Multiranking.pl - wszystkie recenzje w jednym miejscu

Multiranking.pl - wszystkie recenzje w jednym miejscu12.06.2009 09:00
Multiranking.pl - wszystkie recenzje w jednym miejscu
Gniewomir Świechowski

Nie marnuj czasu na chłam. Sprawdź za co zapłacisz.

Nie marnuj czasu na chłam. Sprawdź za co zapłacisz.

Serwis Multiranking.pl zbiera w jednym miejscu recenzje i oceny filmów, muzyki, gier i książek. Źródłem informacji są polskie i zagraniczne serwisy kulturalne, prasa codzienna i tygodniki. Oceny są uśredniane i decydują o pozycji w rankingu. Poza linkami do recenzji i oceną, pod każdą pozycją można poczytać co sądzą użytkownicy serwisu.

Mimo krzykliwej kolorystyki Multiranking.pl jest estetyczny i czytelny. Jak zauważa Grzegorz Marczak, kolorowe kwadraciki w których znajduje się ocena są nieco mylące. Nie dyskwalifikuje to jednak serwisu, choć może irytować nowych użytkowników. Jak zasugerował nam w komentarzach Łukasz serwis jest łudząco podobny do metacritic.com. Szybkie porównanie potwierdza, że mamy do czynienia z polskim klonem funkcjonującego już w sieci pomysłu.

Największą zaletą Multiranking.pl jest, że zamiast wiązać użytkownika z jednym źródłem informacji, oferuje ich kilka. Umożliwia to wyrobienie sobie własnego zdania o filmie lub książce, bez męczenia się z "googlowaniem" informacji. Idealnym przykładem jest "Wojna Polsko-Ruska. Pod Flagą Biało-Czerwoną" Doroty Masłowskiej. W podlinkowanych recenzjach niejaka Ewa Tomczak wylewa hektolitry jadu na autorkę, podczas gdy Marek Radziwon rozpływa się w zachwytach.

Dzięki opisywanemu serwisowi szybko porównacie ich argumenty. Zanim wydacie 30 zł w księgarni.

Źródło: Flaker

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)