Multitool dla wymagających. Zmieścisz go w kieszeni lub portfelu

Multitool dla wymagających. Zmieścisz go w kieszeni lub portfelu

Skrzynka z narzędziami, którą zmieścisz w kieszeni
Skrzynka z narzędziami, którą zmieścisz w kieszeni
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
25.05.2018 13:16

O wartości scyzoryka lub multitoola przekonujesz się dopiero wtedy, gdy jest ci potrzebny, a nie ma go pod ręką. Dlatego jeśli chcesz zaopatrzyć się taki sprzęt, warto wybrać niewielki model, który przymocujesz do kluczy lub schowasz do kieszeni.

Warto zaopatrzyć się w porządny, dobrej jakości multitool, który sprawdzi się nie tylko podczas biwaku lub prostych prac domowych, ale na przykład w samochodzie. Mając go pod ręką możesz uniknąć kłopotliwych sytuacji lub nawet wyjść cało z wypadku.

Dla survivalowca i biwakowicza

Mówi się, że prawdziwy survivalowiec w terenie polega głównie na swoim nożu, który jest w stanie zastąpić inne narzędzia. Jeśli jednak nie masz wprawy w przedzieraniu się przez busz i samodzielnym zdobywaniu żywności, raczej zadowolisz się profesjonalnym multitoolem dla survivalowców, który kupisz za niecałe kilkadziesiąt złotych.

Wbudowany w obudowę kompas pozwoli ustalić ci swoje położenie, lupa przyda się do rozpalania ognia, jeśli inne sposoby zawiodą, a ukryte ostrze pomoże przeciąć linę lub naostrzyć patyk na ognisko. Te wszystkie akcesoria oraz wiele innych znajdziesz w niepozornej karcie, która z powodzeniem zmieści się w portfelu. Najważniejszą zaletą jest to, że możesz mieć kartę zawsze przy sobie, nawet w codziennych sytuacjach.

Obraz
© Shutterstock

Oczywiście odpowiednie ostrze również oferuje sporo możliwości. Na biwaku pozwoli ci nie tylko oprawić zwierzynę, ale również zebrać drewno na opał, wykrzesać ogień – jeśli masz przy sobie również krzesiwo – oraz zebrać podpałkę, na przykład w postaci wiórków z wysokokalorycznego drzewa.

Kierowca ma wszystko pod kontrolą

Kierowcom przyda się natomiast niepozorny gadżet w postaci multitoola samochodowego. Posiada on wszystkie narzędzia niezbędne podczas drogowej kolizji, w dodatku dostęp do nich jest bardzo łatwy. Wystarczy wyszarpnąć wyciągany element z przodu narzędzia, by uzyskać dostęp do ukrytego ostrza do przecinania pasów. Ze względu na to, że jest otoczone ze wszystkich stron ochronną warstwą plastiku, jest bezpieczne w użyciu nawet w kryzysowej sytuacji.

Jednocześnie kolorowy element urządzenia służy jako miernik zużycia bieżnika w oponach. Wystarczy przytknąć go do koła, by stwierdzić, czy konieczna będzie wizyta u wulkanizatora. Dodatkowo nieco droższe multitoole samochodowe mają wbudowany miernik ciśnienia w oponach. Dodatkowe akcesoria, takie jak latarka czy zbijak do szyb również mogą przydać się podczas jazdy.

Obraz
© Shutterstock

Niezbędnik dla złotej rączki

Ci, którzy uwielbiają drobne naprawy, zainteresują się multitoolami, które kształtem przypominają szczypce. Specjalna, wzmocniona konstrukcja sprawia, że gadżet zniesie większy nacisk, a tym samym umożliwi wygodne operowanie narzędziem i pewny chwyt. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych, pełnowymiarowych narzędzi, wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych nie jest wcale taki duży.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)