Na film czy do kina? [premiery 15 kwietnia]

Na film czy do kina? [premiery 15 kwietnia]

Na film czy do kina? [premiery 15 kwietnia]
Ireneusz Podsobiński
13.04.2011 18:24

W nadchodzący weekend na ekrany kin wejdzie praktycznie tylko jedna głośna premiera – powrót Wesa Cravena do słynnej serii slasherów. Ponadto parę innych pozycji, ale raczej dla koneserów mniej efekciarskiego kina. Innymi słowy, drobna posucha.

| Krzyk 4

Nowa odsłona serii Krzyk miała być swoistym sequelem/rebootem – już teraz przebąkuje się o kolejnych dwóch częściach. Premiery filmu wyczekuję z zaciekawieniem, ale i pewnym sceptycyzmem. Wes Craven swoje lata świetności ma dawno za sobą, a na ostatnim jego koszmarku, Zbaw mnie ode złego, krytyka i widzowie nie pozostawili suchej nitki. Czy udało mu się tym razem zrehabilitować?

Ciężko odpowiedzieć na powyższe pytanie, a recenzje bynajmniej w tym nie pomagają. Z przedpremierowych pokazów opinie można podzielić na te negatywne i pozytywne – wypośrodkowanych niemal próżno szukać. Widzowie są tradycyjnie bardziej entuzjastyczni – na sześć recenzji na IMDb cztery otrzymały 10 punktów, jedna 8 i jedna 6, co daje średnią 9.0/10. Ocena na pewno poleci w dół, na co wskazuje już zdecydowanie mniej łagodna średnia od krytyków z Rotten Tomatoes - 43%. W ich przypadku na siedem recenzji trzy były pozytywne, zaś cztery negatywne.

Co to w tej chwili mówi widzowi? Niestety niewiele. Jedni chwalą świeżą i zaskakującą fabułę, niezwykłą brutalność, a także powrót starych bohaterów. Drudzy z kolei wytykają długość filmu, zbyt dużą ilość postaci oraz nieudaną próbę rewitalizacji serii. W moim przypadku sentyment pcha mnie do kina, lecz pozostaje jeszcze kwestia nieszczęsnego 3D…

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2011/04/scream_four_ver3.jpg)

| Ktoś zobaczy, ktoś usłyszy?

Tym razem sporo pozycji, które nie zrobią w kinach furory. To oczywiście nie powód, by się nimi nie zainteresować, więc poniżej krótki spis:

Moskwa, Belgia (zwiastun) – belgijski komediodramat o romansie między kierowcą ciężarówki z kryminalną przeszłością a mężatką z trójką dzieci. Oceny: IMDb 7.2/10, RT 95%.

Mała matura 1947 (zwiastun) – polski dramat historyczny o dojrzewaniu w burzliwych powojennych czasach. Oceny: Stopklatka 6.63/10, Filmweb 6.7/10.

Pod prąd (zwiastun) – peruwiański dramat o silnych tradycjach rodzinnych, w których nie ma miejsca na homoseksualizm. Oceny: IMDb 7.8/10, RT 88%.

Nieściszalni (zwiastun) – francusko-szwedzka komedia o muzycznych terrorystach. Ocena: IMDb 7.4/10.

80 dni (zwiastun) – hiszpański dramat o dwóch kobietach w kwiecie wieku, które na nowo przeżywają drugą młodość. Ocena: IMDb 7.8/10.

Dzikie z natury 3D (zwiastun) – amerykański dokument o osieroconych orangutanach i słoniach, które zostały wychowane przez ludzi, a tym samym uratowane przed wyginięciem. Oceny: IMDb 6.8/10, RT 97%.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2011/04/sound_of_noise.jpg)

Foto: Impawards

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)