Na film czy do kina? [premiery 29 lipca]

Na film czy do kina? [premiery 29 lipca]
Ireneusz Podsobiński

27.07.2011 19:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem spory wybór, gdyż aż siedem pozycji - będzie kosmicznie, wesoło, dramatycznie, muzycznie, a także sentymentalnie. Pytanie tylko, czy jakościowo też będzie dobrze?

| Green Lantern

Pokładałem nadzieje w tym filmie, ale pierwsze opinie szybko sprowadziły mnie na ziemię. Słowami jednego z recenzentów, "zielony oznacza w tym przypadku 'stop'". A na dowód oceny: widzowie mniej brutalni (IMDb 6.2/10), krytycy nie pozostawiają złudzeń (Rotten Tomatoes 26%).

Problemem oczywiście nie są efekty specjalne, gdyż to jeden z niewielu pozytywnych aspektów filmu. Sęk w tym, że całość jest po prostu tandetna i głupkowata. Czyżby twórcy przesadzili z humorem dla dzieci? Trudno spodziewać się mroku po zielonym kolorze, ale mając do dyspozycji tak przerażającego wroga jak Parallax, można było wzbudzić trochę emocji. Tymczasem największe zagrożenie Green Lantern Corps. nie robi należytego wrażenia - "jajecznica zjadająca strach", jak to określił jeden z recenzentów.

Z wad wymienia się jeszcze kiepsko poprowadzoną fabułę (za dużo narracji), będącą zlepkiem wielu innych filmów o superbohaterach (brak ładu i składu). Ponadto film jest głośny, postacie drugoplanowe są... bardzo drugoplanowe (vide Sinestro), a finał kończy się zanim zdąży się na dobre rozpocząć. Dzieci być może będą zadowolone, starsi widzowie jednak nie bardzo.

Pozostaje jeszcze kwestia 3D. Mimo że jest lepiej oceniane od Harry'ego Pottera, to nadal mamy do czynienia tylko z konwersją. Skoro nie macie co liczyć na niesamowite wrażenia, po co przepłacać?

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2011/07/green_lantern_ver20_xlg.jpg)

| Cedar Rapids

Kategoria R i sprośny humor - lubię to połączenie. A jeszcze większy uśmiech pojawia się na twarzy, gdy idą za tym dobre opinie. Co prawda oceny widzów (IMDb 6.6/10) i krytyków (Rotten Tomatoes 85%) trochę się rozjeżdżają, ale średnia pozwala liczyć na przyjemną rozrywkę. Śmiesznie, ostro, ale także i trochę słodko - wybuchowa mieszanka?

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2011/07/cedar_rapids.jpg)

| Druhny

Jeśli wierzyć plakatowi, konkurent Kac Vegas jest lepszy od męskiej wersji wieczoru panieńskiego. Skonfrontujmy zatem oceny:

Kac Vegas - IMDb 7.9/10, Rotten Tomatoes 78%

*Druhny - *IMDb 7.5/10, Rotten Tomatoes 90%

Matematyka ponoć jest trudna, ale liczby nie kłamią. Może ta komedia jest tak dobra, gdyż producentem jest Judd Apatow? W każdym razie recenzenci wychwalają świetną reżyserię i scenariusz, a historia jest po prostu śmieszna. No i moja ulubiona kategoria R, więc dodatkowo bez kompromisów.

To chyba dobry weekend dla komediożerców.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2011/07/bridesmaids_ver3.jpg)

| To jeszcze nie koniec

Kubuś i przyjaciele (zwiastun) - krótki i nostalgiczny, czyli idealny film dla całej rodziny. Oceny: IMDb 7.6/10, RT 90%

Małżeństwa i ich przekleństwa 2 (zwiastun) - w skrócie: omijać szerokim łukiem. Oceny: IMDb 3.1/10, RT 27%

B-Girl (zwiastun) - dla zdesperowanych fanów tańca. Ocena: IMDb 3.5/10

Karen płacze w autobusie (zwiastun) - wystarczy, że płaczemy na widok deszczowej pogody w lecie... Ocena: IMDb 6.9/10

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)