"Na noże" jak "Parasite". W Polsce film wyjdzie tylko na DVD. Fani chcą to zmienić

"Na noże" jak "Parasite". W Polsce film wyjdzie tylko na DVD. Fani chcą to zmienić

"Na noże" jak "Parasite". W Polsce film wyjdzie tylko na DVD. Fani chcą to zmienić
Adam Bednarek
25.02.2020 15:38

Dla dystrybutorów filmów w Polsce rodzimy widz najwyraźniej nie jest kimś, kto posiada sprzęt pozwalający cieszyć się obrazami w wysokiej rozdzielczości. "Na noże" wyjdzie wyłącznie DVD. A potem zdziwienie, że tradycyjna dystrybucja leży.

Jak informują Filmożercy, mający ukazać się 25 marca film "Na noże" w Polsce dostępny będzie wyłącznie na jednym nośniku - DVD. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych kupić można również wydanie Blu-ray i 4K UHD.

To nie pierwszy taki przypadek. Również nagrodzone Oscarem "Parasite" w naszym kraju wyjdzie (premiera 26 lutego) tylko na DVD.

NA NOŻE - zwiastun 60" PL (premiera: 29.11.2019)

O ile na zmiany w przypadku "Parasite" jest już za późno, tak czekający na "Na noże" chcą przekonać dystrybutora, by zdecydował się na wypuszczenie filmu w lepszej jakości. Stąd pomysł petycji.

Podobnie jak wielu innych kolekcjonerów doskonale rozumiem, że Monolith nie stać na wydawanie każdego dystrybuowanego dzieła prosto na niebieski krążek. Ciężko jest jednak nam wszystkim zrozumieć, że tym razem ignorują film, który na ziemiach spod biało-czerwonej flagi zyskał aż 477 tys. widzów.

Pomysłodawca akcji zauważył, że wydania Blu-ray doczekały się filmy z dużo mniejszą kinową publiką. Dziwne - tak jakby dystrybutor uznał, że ci, którzy oczekują lepszej jakości, poszli do kina na "Na noże". A skoro tak, to pudełka nie kupią. Stąd oferta z myślą o tych, którym jest wszystko jedno.

Na razie petycję podpisało 173 chętnych na wydanie Blu-ray. Jako że film obejrzało w Polsce prawie pół miliona widzów, niewykluczone, że liczba podpisów będzie się stale zwiększać. Oby miłośnicy kina dostali wydanie, na jakie liczą.

Nie da się ukryć, że taka polityka wydawcy to podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Jasne, pewnie księgowi wiedzą lepiej i znają wyniki sprzedaży odtwarzaczy oraz samych nośników Blu-ray. Tyle że widz mając Netfliksa z 4K i płatne filmowe kanały 4K raczej nie sięgnie po wydanie DVD, nawet jeżeli jest to film, na który czeka. Biorąc pod uwagę fakt, że filmy znikają z internetowych platform, nośnik zostaje z nami na zawsze. Ale nie kupimy go, jeżeli będzie oferował jakość sprzed kilkunastu lat.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)