Nadmierna potliwość - jak sobie z nią radzić

Nadmierna potliwość - jak sobie z nią radzić

Nadmierna potliwość  - jak sobie z nią radzić
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons
Katarzyna Mikołajewska
06.12.2017 09:33, aktualizacja: 06.12.2017 11:26

Nadmierna potliwość może być bardzo krępująca. Kiedy możemy o niej mówić i jak sobie z nią radzić?

Wielu panów lubi przed pójściem do pracy skoczyć na siłownię. Oczywiście po wysiłku fizycznym należy wziąć prysznic, co jednak jeśli intensywnie pocimy się nawet bez ruchu?

Kiedy można mówić o nadmiernej potliwości? Normalnie ludzie wydzielają prawie litr potu dziennie. Nadmierną potliwość diagnozuje się wtedy, gdy ilość potu jest niewspółmierna do potrzeb organizmu. Co to znaczy? Jeżeli jesteśmy zlani potem a cały dzień siedzieliśmy przy biurku w normalnej temperaturze pokojowej, można mówić o nadmiernej potliwości. Zmaga się z nią około 3 procent populacji. Może ona prowadzić nawet do 4-5-krotnie większego wydzielania potu niż rzeczywiście wymaga tego sytuacja.

Co wtedy robić? Po pierwsze nie nosić ubrań z tworzyw sztucznych jak poliester. Pot bardzo brzydko pachnie w połączeniu z taką plastikową tkaniną, która dodatkowo nie przepuszcza wystarczającej ilości powietrza. Najlepsze są naturalne tkaniny, jak jedwab czy bawełna, takie, które "oddychają". Poza tym warto jest wyposażyć swoje buty we wkładki absorbujące pot i przykry zapach.

Dobrze jest także zadbać o zbilansowaną dietę. Unikajmy napojów i pokarmów zawierających kofeinę: kawy, herbaty, coli czy nawet czekolady.

Najważniejszy jest jednak dobry antyperspirant, bo nie ma skutecznego leku na nadmierne pocenie się. Panom, którzy dodatkowo lubią się ruszać, może przydać się Rexona Invisible Black&White. Zapewnia on świeżość i długotrwały zapach dzięki technologii Motionsense™ – im więcej się ruszamy, tym bardziej nas chroni.

Co więcej, to antyperspirant, który zapewnia ochronę, nie pozostawiając śladów na ubraniach. Jego unikalna formuła zawiera specjalną technologię, aby zminimalizować powstawanie nieestetycznych żółtych plam i białych śladów na ubraniach. Zapewnia ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem nawet do 48 godzin i posiada bogaty zapach o drzewnych nutach.

To dobry prezent dla pań, które szukają podarków dla męża. Nie będą musiały martwić się, że dezodorant zostawi plamy ani na czarnych, ani na białych tkaninach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)