Nagrywanie filmów w nowej odsłonie. Wypróbuj kamerę 360

Nowy sposób na uwiecznienie ważnych chwil
Nowy sposób na uwiecznienie ważnych chwil
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek

29.05.2018 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wakacyjne widoki, spotkania ze znajomymi, a nawet wielkie uroczystości można uwiecznić tak, jakby widz znajdował się w centrum wydarzeń. Potrzebujesz do tego kamery z możliwością nagrywania 360 st. Taki sprzęt nie musi kosztować wiele, a nagrane filmy mają świetną jakość.

Poniżej znajdziesz sprzęt potrzebny do nagrywania filmów 360 st. Filmy w tej technologii stanowią niezapomnianą pamiątkę, do której wiele osób będzie chciało wracać.

Nie przegap niczego

Jeśli podczas większych uroczystości lub wakacji często zdarza ci się żałować, że nie udało ci się uchwycić wszystkich pięknych widoków lub zebranych osób, taki sprzęt będzie dla ciebie jak znalazł.

Obraz
© Shutterstock

Wielkie oko dookoła głowy

System kilku połączonych ze sobą kamer nagrywa obraz ze wszystkich stron, a następnie łączy go tak że podczas seansu może się wydawać, jakby widz znajdował się w samym centrum wydarzeń. Podczas oglądania na ekranie dotykowym masz możliwość przesuwania palcem tak, by zwrócić się w kierunku, który najbardziej cię interesuje. Podczas oglądania wakacyjnego rejsu lub wycieczki samochodowej możesz więc zwrócić uwagę na widoki za oknem lub zobaczyć o czym rozmawiają pasażerowie. W ten sposób oglądane nagranie za każdym razem będzie wyglądać inaczej.

Jest bardzo wiele zalet takiego rozwiązania. Nie musisz skupiać się na nagrywaniu i oglądaniu jednego obiektu, samodzielnie decydujesz o tym, co jest dla ciebie najważniejsze. Nie potrzebujesz wizjera, gdyż każdy element jest równie istotny. Dynamiczne wakacyjne sceny, wspaniałe widoki nie będą wymagać jednym obiekcie, urządzenie umożliwi ci nagrywanie wszystkiego. Świetnie sprawdzi się przy bardziej dynamicznych wakacyjnych scenach.

Dużo zależy również od rozmiaru i kształtu urządzenia. Duży rozmiar lub brak uchwytu może utrudnić obsługę. Jeśli decydujesz się na zakup, warto zaopatrzyć się w kamerę, która dysponuje dodatkowym statywem. Dzięki temu znacznie zwiększysz obszar nagrywania, a co za tym idzie będziesz mieć lepszą szansę na uzyskanie niesamowitych ujęć. Należy jednak pamiętać, że uchwyt nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, w przeciwnym razie sama możliwość nagrywania w 360 st. będzie praktycznie bezużyteczna.

Jak oglądać filmy w nowej jakości?

Najlepszym sposobem na oglądanie tego typu treści będą okulary VR. To stosunkowo niewielki koszt, za najprostsze modele nie zapłacisz więcej niż sto złotych. Do sprawnego działania potrzebują jedynie smartfona i odpowiedniej aplikacji. Bardziej zaawansowane modele wyposażone we własne ekrany sprawią, że poczujesz się jak w centrum wirtualnego świata. Wystarczy usiąść wygodnie w obrotowym fotelu i przeżyć całą sytuację jeszcze raz.

Obraz
© Shutterstock

Innym rozwiązaniem jest oglądanie tego typu treści na ekranie dotykowym. Wtedy wystarczy przesunąć palcem w kierunku, w którym ma obrócić się obraz i gotowe. Korzystając z komputera, ten sam efekt można uzyskać używając kursora.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)