Najbardziej bezczelne akcje na Facebooku [TOP 8]

Najbardziej bezczelne akcje na Facebooku [TOP 8]

Benedykt XVI (Fot. Facebook)
Benedykt XVI (Fot. Facebook)
Wojtek Wowra
26.10.2010 10:56, aktualizacja: 14.01.2022 14:38

Facebook już dawno przestał być miejscem grzecznych studenckich dyskusji. Stał się narzędziem organizowania różnego rodzaju akcji - często bardzo kontrowersyjnych, nawet bezczelnych i obrazoburczych.

Facebook już dawno przestał być miejscem grzecznych studenckich dyskusji. Stał się narzędziem organizowania różnego rodzaju akcji - często bardzo kontrowersyjnych, nawet bezczelnych i obrazoburczych.

1. Dzień rysowania Mahometa

Przedstawianie wizerunku Mahometa jest w islamie zabronione. Dlatego powyższa akcja została w krajach muzułmańskich uznana za skandaliczną. Facebook został nawet tymczasowo zablokowany w Pakistanie [strona WWW].

2. Śmierć Obamie

Za najbardziej kontrowersyjnego prezydenta USA ostatnich dekad uchodził George W. Bush. Do czasu wyboru Obamy. Połowa Amerykanów uznała, że oto ich kraj zaczyna staczać się w otchłań socjalizmu. Niektórzy zaczęli błagać Boga o śmierć polityka [strona WWW].

3. Jeśli dołączy do nas 10 mln ludzi...

...Żydzi przeproszą za to, że zabili Jezusa. Na razie członków jest 1,3 tys ;) [strona WWW].

4. Dzień rysowania Holocaustu

W odpowiedzi na akcję z Mahometem ktoś utworzył w Facebooku taką oto stronę. Niektórzy jej członkowie twierdzili, że podczas drugiej wojny światowej wcale nie mordowano Żydów. Dopuścili się tym samym tak zwanego kłamstwa oświęcimskiego [strona WWW usunięta].

5. Aresztować Benedykta XVI

Uczestnicy tej akcji uważają, że papież Benedykt XVI powinien zostać aresztowany podczas swojej następnej wizyty w USA. Benedykta określa się mianem "pana Ratzingera, prezydenta korporacji watykańskiej" [strona WWW].

6. Dzień palenia izraelskiej flagi

Jedna z najpopularniejszych akcji z serii everybody burn. Pozostałe nawoływały do palenia Biblii czy Koranu [strona WWW - antyizraelskich stron było kilka, to link do jednej z niewielu, których jeszcze nie skasowano].

7. NIE dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu

Bodaj najsłynniejsza akcja facebookowa zorganizowana przez polskich użytkowników serwisu [strona WWW].

8. Nie dla krzyża przed Pałacem Prezydenckim

Druga największa polska awantura 2010 r. także doczekała się akcji na Facebooku ;) [strona WWW].

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)