Najbardziej geekowskie pułapki na myszy

Najbardziej geekowskie pułapki na myszy

Najbardziej geekowskie pułapki na myszy
Mariusz Kamiński
03.05.2011 12:53

Pułapka na myszy, przedmiot jak każdy inny, padła ofiarą ludzkiej pomysłowości i kreatywności. Zapraszam na dizajnową i artystyczną jazdę bez trzymanki w meandry mysich koszmarów.

Łagodnie i z błyskiem geniuszu

Autorem tego jakże łagodnego i pomysłowego wynalazku o nazwie Onedown jest młody, rozczochrany hindus o imieniu Akaash Dewan. Myszka nie ulega destrukcji, trafia w miejsce z którego sama nie wyjdzie, a pułapka nie ma elementów mechanicznych. Geniusz i prostota tak wielka, że gdybym był myszą i miał trafić w pułapkę, to chciałbym trafić właśnie w taką.

Autor Onedown'a został nagrodzony prestiżową nagrodą I.D.E.A. Serdecznie gratuluje wygranej i czekam na podobną pułapkę na chciwych i niekompetentnych polityków.

Przenośne Auschwitz dla myszy

Obraz

To brutalne skojarzenie nasuwa się niestety samo. Urządzenie firmy Victor wygląda jak komora gazowa i choć z gazu nie korzysta, to działa bardzo podobnie. W momencie, gdy mysz sięga po smakołyk, trafia między trzy metalowe płytki, przez które przepuszczany jest prąd o zabójczym napięciu. I niby jest to jakiś pomysł na eksterminację szkodnika, ale to, co dzieje się później, stawia włosy na karku i pozbawia wiary w ludzkość.

Otóż Victor dba o nasze poczucie smaku i nie naraża nas na kontakt z ciałem. Małe truchło przenoszone jest do pojemnika z tyłu urządzenia, a pułapka uzbraja się ponownie, czekając na kolejną ofiarę. Pojemność zbiornika to 10 ciał ułożonych w gustowną kupkę. Cała ta zabawa w Rudolfa Hoess'a kosztowała ponad 500 zł, ale w momencie pisania artykułu znikła z oferty sklepów. Prawdopodobnie pojawi się znowu za jakiś czas i sadystyczni geekowie znowu będą mogli zejść do swoich piwnic.

Update: Producent urządzenia oferuje zestaw małego kapo po promocyjnej cenie. Jest to zapewne okazja, ale nie wiem jeszcze do czego.

Skrzydełko czy ehmm.... nóżka?

Obraz

Stół jaki jest, każdy wie. Panowie Auger-loizeau i Alex Zivanovic stwierdzili jednak, że rozszerzą jego doskonałą formę o funkcje pułapki na myszy. W efekcie powstała dość skomplikowana konstrukcja, która wabi mysz, prowokuje do wejścia na stół przez tunel tranzytowy i wpadnięcia do zbiornika na środku. Zbiornika, który przerabia mysz na biopaliwo. Sarlacc z Gwiezdnych Wojen zawstydził się, a sadyzm przekroczył kolejne bariery.

Wartość użytkowa jest w oczywisty sposób zerowa. No bo zwykła kawa przy takim stole zaczyna smakować jak...

Zrób to sam

Obraz

Mathias Johansson to młody człowiek, który nie oglądał się na megakorporacje produkujące pułapki na myszy i sam taką skonstruował. Rozwiązanie proste, skuteczne i bardzo pomysłowe, bo błyskawicznie raportuje nam złapanie myszy na ekranie naszego komputera, a wszystko to za pomocą Wi-Fi.

Tutaj znajdziemy schemat elektroniczny całości i kilka cech charakterystycznych, jak na przykład humanitarność urządzenia.

Snap!! Spoczywaj w pokoju...

Obraz

Rozwiązanie bazuje na klasycznym mechanizmie pułapki, dodając do tego szczyptę nekro-romantyzmu. Element widoczny po lewej znajduje się wewnątrz trumienki, a mysz wchodzi do niej przez otwór na przedniej części. My zaglądamy do środka, popadamy w zadumę i zakopujemy denata.

Razi mnie strasznie krzyż na wieku. A co, jeśli mysz była żydem albo muzułmaninem?

Oczywiście dla ateistów proponujemy wersję z Richardem Dawkins'em :-)

Przytulnie

Obraz

Oto próba nadania ludzkiego wymiaru sztuce zabijania myszy. Pani Nicole Gastonguay wykonała przytulną wersję klasycznej pułapki na myszy. Jak widzimy, pułapka nie jest zadowolona z powierzonych obowiązków. Więcej pisać nie trzeba, wystarczy zachwycać się słitaśnym dizajnem.

Artystowsko

Obraz

Sztuka wkracza wszędzie. Dostało się także pułapkom na myszy. Te arcyciekawe projekty można zakupić w szalenie popularnej sieci supermarketów Family Dollar. Andy Warhol to może nie jest, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby (po załatwieniu wszystkich myszy) powiesić pułapki na ścianie w celu wyrafinowanego szpanu przed skomplikowanymi znajomymi.

Ekologicznie (zaraz, zaraz..)

Obraz

Myszy były i są ekologiczne. To pułapka na nas samych. Na zdjęciu widzimy "instalację artystyczną" autorstwa pana Josselina Zaigouche o bardzo cwanej nazwie - Switch me. Próba włączenia światła spowoduje gwałtowne przypomnienie sobie dzieciństwa spędzanego na wsi i pierwszego razu ze spuchniętym palcem. Dość kiepski pomysł na uświadamianie ekologiczne, ale sam przekaz jest bardzo... silny.

Swoją drogą serdecznie polecam projekty użytkowe tego pana. Są wyjątkowo udane, a niektóre wręcz przepiękne. Jego witryna to portfolio prawdziwego artysty.

Smakowicie!

Obraz

Nie, nie! Nie będziemy jedli upolowanej myszy! Ale naleśnik w kształcie pułapki z ofiarą (ewidentnie martwą) może być fajnym deserem po ciężkim, mięsnym obiedzie. Krew z sosu truskawkowego dodaje swoistego uroku i zachęca do poproszenia o dokładkę.

Na sam koniec...

Obraz

Mouse vs Mouse Trap

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)