Najbardziej gorące tytuły nadchodzących miesięcy

Najbardziej gorące tytuły nadchodzących miesięcy
Mateusz Gajewski

21.07.2011 17:05, aktual.: 14.01.2022 13:03

Co prawda aktualnie tkwimy w samym środku sezonu ogórkowego, ale już niebawem producenci gier zaczną strzelać z rękawa prawdziwymi hitami. Wiecie już, jakie gry trafią na półki sklepowe w lipcu, na początku sierpnia podamy listę gier na kolejny miesiąc. Tymczasem przenieśmy się w czasie nieco do przodu i zobaczmy, jakie hity będzie można kupić w sklepach w sezonie jesienno-bożonarodzeniowym.

Deus Ex: Human Revolution

Data premiery: 26 sierpnia

Dostępne platformy: PC, Xbox 360, PS3

W nowym Deus Exie jak zawsze odpowiemy sobie na kilka kluczowych pytań dotyczących granicy pomiędzy światem ludzi a światem maszyn. Nowy tytuł ma oferować przede wszystkim rozgrywkę FPS, ale w niektórych momentach (np. w trakcie używania cover systemu) kamera zawiśnie nad ramieniem głównego bohatera. Ciekawostką ma być to, że każda drużyna wroga będzie miała swojego kapitana. Jeśli ten padnie w trakcie walki, to żołnierze mogą popaść w chaos, przez co ich eliminacja będzie łatwiejsza.

Resistance 3

Obraz

Data premiery: 9 września

Dostępne platformy: PS3

Właścicielom PS3 nie trzeba przedstawiać serii Resistance. Nowa gra ma mieć akcję osadzoną cztery lata po wydarzeniach z dwójki. Ludzie poddali się chimerze, Stany Zjednoczone przegrały w walce. Garstka żołnierzy dowodzona przez Josepha Capelli musiała uciekać i schronić się przed obcą cywilizacją. 90% cywilizacji zginęła albo zamieniła się w chimerę. Kiedy nagle pojawia się doktor Malikov z tajemniczą bronią nasz bohater zostawia swoją rodzinę i resztę ocalałych, by wyruszyć w samobójczą misję z Oklahomy do Nowego Jorku.

Gears of War 3

Obraz

Data premiery: 20 września

Dostępne platformy: Xbox 360

Po raz kolejny ekipa Marcusa Fenixa będzie musiała stawić czoła Locustom. 18 miesięcy po upadku Jacinto ekipa ludzi musiała usunąć się na wyspę Vectes, gdzie życie toczy się na dawnym okręcie lotniczym Raven's Nest. Bleszinski obiecywał, że gra odpowie na wiele pytań, które fani do tej pory zadali na temat całej serii. Z ciekawszych rzeczy warto zwrócić uwagę na 4-osobowy tryb kooperacji w kampanii.

FIFA 12

Obraz

Data premiery: 30 września

Dostępne platformy: PS2, PS3, 3DS, PC, PSP, Wii, Xbox 360

Pewnie spora część naszych Czytelników nie zgodzi się z tym wyborem, ale liczby mówią same za siebie. FIFA jest najlepiej sprzedającą się grą piłkarską. Każda jej edycja wprowadza coś nowego, choć w praktyce wiemy, że tak naprawdę chodzi o odświeżone składy i nieco lepsze modele postaci. W każdym bądź razie nowa FIFA z pewnością będzie hitem. Nie można temu zaprzeczyć.

Ico / Shadow of the Colossus HD Collection

Obraz

Data premiery: 30 września

Dostępne platformy: PS3

Ico i Shadow of the Colossus to gry dobrze znane użytkownikom PlayStation 2. Już niebawem obie te gry będą dostępne na PS3 w odświeżonej grafice i z nowymi elementami. Przypomnę, że to majestatyczne opowieści, które na trwałe wpisały się do kanonu prawdziwych hitów. W Shadow of the Colossus gracz wciela się w rolę bohatera, który musi stawić czoła ogromnym kolosom. Ico natomiast to romantyczna opowieść o parze pechowców, którzy połączeni miłością starają się uciec od szarej rzeczywistości.

Forza Motorsport 4

Obraz

Data premiery: 14 października

Dostępne platformy: Xbox 360

Grałem w wiele gier wyścigowych, jednak żadna z nich nie zainspirowała mnie tak jak Forza. Nowa część ma być oczywiście szybsza, lepsza, ładniejsza i bardziej rozbudowana. Nas najbardziej powinna cieszyć tona licencjonowanych fur i torów, a także wiele interesujących i innowacyjnych rozwiązań. Przykładem może być wykorzystanie Kinecta. Gdybym miał porównywać Forzę z Gran Turismo, to pomimo szczerej miłości, jaką darzę dzieło Polyphony Digital, skłoniłbym się ku dziecku studia Turn 10.

Batman: Arkham City

Obraz

Data premiery: 21 października

Dostępne platformy: PC, Xbox 360, PS3

Historia Arkham City ma miejsce około roku po wydarzeniach z Arkham Asylum. Quincy Sharp, były strażnik w Arkham Asylum, wziął na siebie całą sławę za zatrzymanie Jokera, dzięki czemu piastuje aktualnie urząd burmistrza miasta. Na tle tych wszystkich wydarzeń Two-Face postanawia wykonać publiczną egzekucję na Catwoman. Batman oczywiście nie może na to pozwolić. W tym momencie zaczyna się cała akcja gry.

Battlefield 3

Obraz

Data premiery: 28 października

Dostępne platformy: PC, Xbox 360, PS3

Fabuła nowego Battlefielda rozgrywa się w roku 2014. Gracz wcieli się w rolę sierżanta Henrego "Blacka" Blackburna, który wraz ze swoim oddziałem ma pojawić się na granicy irańsko-irackiej, gdzie ma pomóc innej, zaginionej drużynie żołnierzy. Solą tej gry będzie naturalnie tryb multiplayer, który - jak mówią sami twórcy - ma być jeszcze lepszy, bardziej krwisty i dobrze dopieczony.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Obraz

Data premiery: 8 listopada

Dostępne platformy: PC, Xbox 360, PS3

Gra swoją fabułę skoncentruje wokół wydarzeń poprzedzających akcje, jakich byliśmy świadkami w MW2. Federacja Rosyjska ma kontynuować swoją inwazję na Stany Zjednoczone, a ponadto jej działania zostaną rozszerzone także na Europę. Podobnie jak w przypadku Battlefielda 3 spora liczba graczy kupi MW3 tylko dla trybu multi.

Assassin's Creed: Revelations

Obraz

Data premiery: listopad

Dostępne platformy: Xbox 360, PS3, PC

W AC: Revelations pojawią się wszyscy trzej bohaterowie, z którymi się spotykaliśmy do tej pory. Mówimy więc o Ezio, Altairze i Desmondzie. Akcja ma mieć miejsce w Konstantynopolu z roku 1511. W grze ma się pojawić nowa broń (angielska nazwa - hookblade, a więc haczykowate ostrze), które ma pomóc bohaterowi m.in. w przemieszczaniu się po mieście.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)