Najbardziej przerażające screamery z YouTube’a [TOP 10]

Najbardziej przerażające screamery z YouTube’a [TOP 10]

Ciekawe, co go tak przestraszyło (Fot. Flickr/piddy77/Lic. CC by)
Ciekawe, co go tak przestraszyło (Fot. Flickr/piddy77/Lic. CC by)
Łukasz Michalik
28.11.2011 09:00

Czy zostaliście kiedyś przestraszeni za pomocą screamera? Krótkie filmy mają jeden cel – uśpić czujność widza tylko po to, by w finale zaatakować go przeraźliwym dźwiękiem i przerażającą sceną. Oglądacie na własną odpowiedzialność! Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Screamer 1.

Czy zostaliście kiedyś przestraszeni za pomocą screamera? Krótkie filmy mają jeden cel – uśpić czujność widza tylko po to, by w finale zaatakować go przeraźliwym dźwiękiem i przerażającą sceną. Oglądacie na własną odpowiedzialność! Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Lustra, które pokazują niekoniecznie to, co widać przed nimi, to stary i mocno eksploatowany przez kino grozy motyw. Tym razem nawiązanie do japońskiej serii horrorów „The Grudge” – od hektolitrów krwi i rzeźni na ekranie znacznie większe przerażenie wywołuje pozornie zwykłe, przeglądające się w lusterku dziecko.

Creepy Grudge Ghost Girl in the Mirror!

Screamer 2.

Gdy znajdziesz się w pomieszczeniu, w którym jest również  terrarium wielkiego pająka, i w pewnym momencie zauważysz, że pająka w nim nie ma, zaczynasz rozumieć, że najbardziej przerażające jest to, czego nie widać.

Wąski korytarz, uchylone drzwi, rozmazany kształt i telewizor nieodbierający żadnego programu to dopiero początek…

Screamer 3.

Jadący w oddali samochód skutecznie przyciąga uwagę, wykorzystując fakt, że odruchowo śledzimy wzrokiem poruszające się obiekty. Co jednak zrobić, gdy obiekt niespodziewanie znika?

Intuicja podpowiada, że trzeba wpatrywać się jeszcze intensywniej, bo z pewnością gdzieś tam musi być. Niestety, intuicja nie jest w tym wypadku najlepszym doradcą.

scary screamer

Screamer 4.

Jak długi może być wąż? Wszyscy pamiętający serię gniotów o gigantycznej i wiecznie głodnej anakondzie, z którą dzielnie walczyła nawet Jennifer Lopez, wiedzą, że te gady mogą być jak pazerność fiskusa - nieskończenie duże.

Pokazana na filmie bestia wydaje się nie mieć końca, a kamera cierpliwie pokazuje kolejne fragmenty podłużnego cielska. Wąż kończy się dość niespodziewanie, a na dodatek bardzo szybko.

if this dosn't make you jump nothing will

Screamer 5.

To chyba najbardziej pierwotny screamer. Klip nawiązuje do popularnej niegdyś aplikacji, w której kierując punktem, trzeba było – jak każe konwencja w ciszy i pełnym skupieniu – poszukiwać wyjścia z labiryntu.

Gdy skupienie sięgało zenitu, na ekranie niespodziewanie pojawiało się coś, co skutecznie wytrącało z równowagi. Dzisiaj, m.in. dzięki serwisom takim jak YouTube, straszenie jest znacznie prostsze!

FOllOW thE Red DOt!!!!!

Screamer 6.

Tym razem mamy do czynienia ze sceną przerażającą prawie jak „Paranormal Activity”. Pusty pokój, półmrok i grobowy spokój.  Po chwili widać, że coś się poruszyło. Co to było? Krzesło nie zaczęło przecież bujać się samo z siebie. Z pewnością trzeba przyjrzeć się uważniej.

Ghost caught on tape

Screamer 7.

Tym razem kolejny screamer z uroczym dzieckiem w roli głównej. Choć trudno doszukiwać się konkretnych inspiracji, skojarzył mi się z pamiętnymi scenami z „Adwokata diabła” i zdecydowanie utwierdził w przekonaniu, że dziecko potrafi być bardziej przerażające od najstraszniejszego, zmutowanego zombie.

Demon Baby

Screamer 8.

Co przeraża równie mocno, jak wykrzywione oblicza duchów? Niezatarte piętno w popkulturze odcisnął serial „Z Archiwum X” z motywem przewodnim w postaci kosmitów.

Jak doskonale wiedzą wszyscy zwolennicy teorii spiskowych, to rządy ukrywają istnienie obcych, czerpiąc w zamian nieustalone, ale z pewnością niebagatelne profity. Może jednak da się gdzieś dostrzec inteligentnego przybysza z innej planety? Patrz uważnie!

UFO Screamer (Real Or Hoax?)

Screamer 9.

W tym filmie po raz kolejny niewyraźny kształt obcego ma skłonić widza do intensywnego wpatrywania się w ekran. W końcu chyba każdy z nas chciałby zobaczyć na własne oczy gościa z innej planety.

Pozaziemska inteligencja jest jednak chyba zbyt zaawansowana, by pozwalać na bezkarne filmowanie. Co czeka kamerzystę?

Scariest Alien Video Ever (18+)

Reakcje oglądających

Screamery nie miałyby sensu, gdybyśmy straszyli nimi tylko samych siebie. Największa frajdę daje przecież obserwowanie reakcji ludzi zaatakowanych niespodziewanie przez przerażający widok.

Mimo tego nie potrafię zrozumieć dorosłych, którzy włączają screamery kilkuletnim dzieciom - jak można zobaczyć na pierwszym z poniższych filmów, zamiast zabawnej reakcji u najmłodszych widać tylko bezgraniczne przerażenie.

My Favorite Screamer Reactions

Top 7 Scary Maze Compilation

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)