Najciekawsze alternatywy dla YouTube [TOP 10]

Najciekawsze alternatywy dla YouTube [TOP 10]

Alternatywy YouTube'a (Fot. Flickr/thms.nl/Lic. CC by)
Alternatywy YouTube'a (Fot. Flickr/thms.nl/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski
29.01.2011 15:02, aktualizacja: 14.01.2022 14:09

YouTube to bez wątpienia największy serwis wideo na świecie. Największy nie znaczy jednak najlepszy. Poniżej znajdziecie najciekawsze alternatywy dla serwisu Google'a - zarówno te popularne, jak i niszowe.

Vimeo

Vimeo
Vimeo

Serwis Vimeo został założony przez Zacha Kleina i Jakoba Lodwicka w listopadzie 2004 roku. W Stanach Zjednoczonych jest na 102. miejscu w tamtejszej Sieci pod względem popularności.

Cechą charakterystyczną Vimeo jest przewaga treści tworzonych przez samych użytkowników - amatorów. Zabronione jest umieszczanie pornografii, wideo z gier czy innych materiałów komercyjnych.

Dailymotion

Dailymotion
Dailymotion

Dailymotion z siedzibą we Francji znajduje się na 16. miejscu pod względem popularności odwiedzin w tamtejszej Sieci.

"Francuski YouTube" wystartował w marcu 2005 roku, miesiąc po tym jak w Sieci pojawił się jego amerykański odpowiednik.

Megavideo

Megavideo
Megavideo

Megavideo to serwis z siedzibą w Hongkongu. Jest bardzo popularną alternatywą dla YouTube we Włoszech i Hiszpanii. W obu krajach znajduje się na 19. miejscu najczęściej odwiedzanych witryn.

W witrynie można często znaleźć nie do końca legalne wersje programów telewizyjnych.

Metacafe

Metacafe
Metacafe

Metacafe to serwis na wzór internetowej społeczności, użytkownicy mogą tworzyć i dzielić się materiałami wideo. Metacafe powstał w lipcu 2002 roku w Palo Alto.

Serwis to miejsce gdzie można znaleźć nie tylko autorskie produkcje, ale również materiały multimedialne związane z bieżącymi wydarzeniami i ciekawe reklamy.

DireTube

DireTube
DireTube

Serwis DireTube jest określany również jako YouTube Etiopii ;). Serwis wystartował w październiku 2008 roku.

Założyciel DireTube określa swoje dzieło jako apolityczne źródło materiałów z Etiopii, a także wiadomości i muzyki.

RuTube

RuTube
RuTube

RuTube to rosyjski serwis, należy od spółki Gazprom Media. Powszechnie określany jako YouTube Rosji projekt plasuje się na 38. miejscu pod względem najczęściej odwiedzanych witryn w tamtejszym Internecie.

Jak podaje Gazprom Media, na stronie pojawia się miesięcznie 7,5 mln unikalnych użytkowników. W tym okresie serwis notuje około 75 mln odsłon wideo.

MyVideo

MyVideo
MyVideo

Ciekawe połączenie. Niemiecki serwis z siedzibą w Rumunii ;). Witryna znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych w niemieckim Internecie na 82. miejscu.

Vbox7

Vbox7
Vbox7

Vbox7 to siódma pod względem liczby odwiedzin witryna w Bułgarii. W zeszłym miesiącu Vbox7 gościł u siebie ponad 2 mln użytkowników. To imponująca liczba w kraju gdzie żyje raptem 7,5 mln osób.

Izlesene

Izlesene
Izlesene

Youku

Youku
Youku

Youku pojawił się w chińskim Internecie w 2006 roku. Od tamtego czasu nie ma sobie równych - pewnie dlatego, że YouTube jest zablokowany w Chinach.

Strona znajduje się 10. miejscu najczęściej odwiedzanych witryn w Państwie Środka. W grudniu 2010 roku serwis zadebiutował na nowojorskiej giełdzie.

Źródło: BusinessInsider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)