Najciekawsze alternatywy dla YouTube [TOP 10]

Alternatywy YouTube'a (Fot. Flickr/thms.nl/Lic. CC by)
Alternatywy YouTube'a (Fot. Flickr/thms.nl/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

29.01.2011 15:02, aktual.: 14.01.2022 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube to bez wątpienia największy serwis wideo na świecie. Największy nie znaczy jednak najlepszy. Poniżej znajdziecie najciekawsze alternatywy dla serwisu Google'a - zarówno te popularne, jak i niszowe.

Vimeo

Vimeo
Vimeo

Serwis Vimeo został założony przez Zacha Kleina i Jakoba Lodwicka w listopadzie 2004 roku. W Stanach Zjednoczonych jest na 102. miejscu w tamtejszej Sieci pod względem popularności.

Cechą charakterystyczną Vimeo jest przewaga treści tworzonych przez samych użytkowników - amatorów. Zabronione jest umieszczanie pornografii, wideo z gier czy innych materiałów komercyjnych.

Dailymotion

Dailymotion
Dailymotion

Dailymotion z siedzibą we Francji znajduje się na 16. miejscu pod względem popularności odwiedzin w tamtejszej Sieci.

"Francuski YouTube" wystartował w marcu 2005 roku, miesiąc po tym jak w Sieci pojawił się jego amerykański odpowiednik.

Megavideo

Megavideo
Megavideo

Megavideo to serwis z siedzibą w Hongkongu. Jest bardzo popularną alternatywą dla YouTube we Włoszech i Hiszpanii. W obu krajach znajduje się na 19. miejscu najczęściej odwiedzanych witryn.

W witrynie można często znaleźć nie do końca legalne wersje programów telewizyjnych.

Metacafe

Metacafe
Metacafe

Metacafe to serwis na wzór internetowej społeczności, użytkownicy mogą tworzyć i dzielić się materiałami wideo. Metacafe powstał w lipcu 2002 roku w Palo Alto.

Serwis to miejsce gdzie można znaleźć nie tylko autorskie produkcje, ale również materiały multimedialne związane z bieżącymi wydarzeniami i ciekawe reklamy.

DireTube

DireTube
DireTube

Serwis DireTube jest określany również jako YouTube Etiopii ;). Serwis wystartował w październiku 2008 roku.

Założyciel DireTube określa swoje dzieło jako apolityczne źródło materiałów z Etiopii, a także wiadomości i muzyki.

RuTube

RuTube
RuTube

RuTube to rosyjski serwis, należy od spółki Gazprom Media. Powszechnie określany jako YouTube Rosji projekt plasuje się na 38. miejscu pod względem najczęściej odwiedzanych witryn w tamtejszym Internecie.

Jak podaje Gazprom Media, na stronie pojawia się miesięcznie 7,5 mln unikalnych użytkowników. W tym okresie serwis notuje około 75 mln odsłon wideo.

MyVideo

MyVideo
MyVideo

Ciekawe połączenie. Niemiecki serwis z siedzibą w Rumunii ;). Witryna znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych w niemieckim Internecie na 82. miejscu.

Vbox7

Vbox7
Vbox7

Vbox7 to siódma pod względem liczby odwiedzin witryna w Bułgarii. W zeszłym miesiącu Vbox7 gościł u siebie ponad 2 mln użytkowników. To imponująca liczba w kraju gdzie żyje raptem 7,5 mln osób.

Izlesene

Izlesene
Izlesene

Youku

Youku
Youku

Youku pojawił się w chińskim Internecie w 2006 roku. Od tamtego czasu nie ma sobie równych - pewnie dlatego, że YouTube jest zablokowany w Chinach.

Strona znajduje się 10. miejscu najczęściej odwiedzanych witryn w Państwie Środka. W grudniu 2010 roku serwis zadebiutował na nowojorskiej giełdzie.

Źródło: BusinessInsider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)