Najciekawsze darmowe aplikacje z nowego sklepu Google'a [TOP 10]

Najciekawsze darmowe aplikacje z nowego sklepu Google'a [TOP 10]

Google Chrome (Fot. Flickr/Ken Lee/Lic. CC by)
Google Chrome (Fot. Flickr/Ken Lee/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski
14.12.2010 13:51, aktualizacja: 14.01.2022 14:24

Kilka dni temu Google otworzył swój sklep – Chrome Web Store. Znalazły się tam aplikacje do przeglądarki Chrome i systemu Chrome OS. Oto 10 najciekawszych programów ułatwiających życie w Sieci.

SlideRocket

SlideRocket
SlideRocket

SlideRocket jest fantastyczną alternatywą dla PowerPointa. Pozwala tworzyć w pełni profesjonalne prezentacje w przeglądarce. Aplikacja jest wyposażona w opcję podglądu slajdów, która współpracuje z HTML5 i jest zoptymalizowana pod iPada.

Dużym plusem jest możliwość zintegrowania aplikacji z książką adresową Google'a i oglądania prezentacji wspólnie ze współpracownikami w tym samym czasie.

Springpad

Springpad
Springpad

Springpad jest darmową aplikacją, która pozwala w łatwy i szybki sposób tworzyć notatki. W przypadku wirtualnego kalendarza nie trzeba się martwić, że notatki zaleje kawa lub przepadną razem z bagażem na lotnisku. Dostęp jest również możliwy z telefonu komórkowego.

Springpad dba również o to, aby użytkownik nie spóźnił się na spotkanie i nie zapomniał o zadaniu - zostanie mu ono przypomniane ;).

TweetDeck

TweetDeck
TweetDeck

TweetDeck skupia konta w serwisach społecznościowych w jednym miejscu. Nie jest to nowa aplikacja, ale dla Chrome'a została specjalnie napisana od podstaw. Twórcy od dłuższego czasu przymierzają się do wydania wersji mobilnej.

Aviary

Aviary
Aviary

Aviary jest jak darmowy Photoshop w przeglądarce. Jego możliwości są zaskakujące. Obsługuje warstwy, tryby mieszania, różne czcionki, a nawet popularne filtry, takie jak rozmycie, wyostrzenie czy uwypuklenie.

Minusem jest brak możliwości korzystania ze skrótów klawiszowych, jak w przypadku produktu Adobe'a. Plus stanowi możliwość pracy z aplikacją z dowolnego miejsca. Wystarczy przeglądarka i dostęp do Sieci.

Write Space

Write Space
Write Space

PowerPoint i Photoshop w przeglądarce już były, czas na odpowiednik popularnego MS Worda. Jest nim Write Space, darmowa aplikacja, z którą można pracować również w trybie offline.

Program non stop czuwa nad zapisywaniem wyników pracy - nie trzeba się więc martwić o ich utratę. Można zmieniać czcionkę, jej wielkość, tło, szerokość okna edytora itp. Write Space jest wyposażony również w licznik linii, słów i znaków.

DropMocks

DropMocks
DropMocks

DropMocks to bardzo proste i darmowe narzędzie do tworzenia galerii foto. Aby je zbudować, wystarczy przeciągnąć zdjęcia do aplikacji otwartej w przeglądarce.

Nawigacja jest dziecinnie prosta, wystarczy kliknąć tytuł zdjęcia w boksie umieszczonym w prawym górnym rogu. Drugim sposobem jest klikanie zdjęć w tle. Aby pokazać znajomym taką galerię, wystarczy wysłać im link.

IMO

IMO
IMO

IMO to darmowa aplikacja pozwalająca na rozmowy tekstowe, głosowe i wideo. Program umożliwia zalogowanie się do wielu komunikatorów jednocześnie.

To świetne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z różnych komputerów. Za pomocą tej aplikacji będą one miały dostęp do swojej listy kontaktów czy historii rozmów. Będą również mogły wysyłać i odbierać pliki.

Read Later Fast

Read Later Fast
Read Later Fast

Read Later Fast to świetna darmowa aplikacja dla tych, którzy znaleźli w Sieci ciekawą stronę, lecz nie mogli w danej chwili poświęcić jej więcej uwagi. Po zainstalowaniu programu wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy dowolne miejsce na stronie i wybrać z menu podręcznego Read Later.

Stickies

Stickies
Stickies

Świetna aplikacja dla fanów karteczek samoprzylepnych. Notatki można tworzyć na karteczkach w 4 różnych kolorach w głównym oknie przeglądarki. Jeżeli notatka się zdezaktualizuje, da się ją umieścić w koszu, chwytając kursorem i kierując na ikonę w rogu.

Picnik

Picnik
Picnik

Picnik to kombajn do edycji zdjęć w przeglądarce. Aplikacja pozwala na przycinanie i zmianę rozmiarów fotografii. Jeśli na zdjęciu znajduje się osoba, można jej przyprawić czerwony nos lub brodę świętego Mikołaja ;).

Picnik pozwala na publikowanie przerobionej grafiki w różnych serwisach, takich jak: Flickr, Picasa, MySpace lub Facebook. Fotografię da się też wysłać znajomemu e-mailem lub stworzyć pokaz slajdów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)