Najciekawsze gadżety do ogrodu - TOP 10

Najciekawsze gadżety do ogrodu - TOP 10

Digging Dog
Digging Dog
Grzegorz Nowak
10.03.2011 23:30

Powoli zbliża się wiosna i coraz chętniej będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Prawdziwy gadżetomaniak nawet w ogrodzie otacza się niecodziennymi przedmiotami, dlatego mamy dla Was zestawienie 10 gadżetów, które odmienią niejeden ogród.

Świecąca trawa

Grass Ligths
Grass Ligths

Oto pomysłowe rozwiązanie na oświetlenie ogrodu. Źdźbła tej trawy wypełniają diody LED, które w nocy rozświetlają się zielonym blaskiem. To dobry wybór, jeśli ktoś chce znaleźć alternatywę dla tradycyjnych ogrodowych lamp na baterie słoneczne.

W zestawie znajdują się trzy kępki świecącej trawy wraz ze słonecznym panelem, który dostarcza energii na noc. Całość można kupić już za niecałe 20 dolarów.

Grass Lights
Grass Lights
Grass Lights
Grass Lights

Odwrotny prysznic

Prysznic ogrodowy
Prysznic ogrodowy

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnego prysznica ogrodowego. Woda - zamiast lać się z góry - wytryskuje z białej platformy. Przy nacisku 15 kilogramów lub większym prysznic się włącza, a ciśnienie można regulować (może wyrzucać wodę nawet do wysokości 4 metrów). Dziś odwrócony prysznic jest już niedostępny w sprzedaży, jednak jego cena i tak była niemała - ponad 1000 dolarów.

Kopiący pies

Jeśli uważacie, że krasnale ogrodowe już dawno wyszły z mody, jest ciekawa alternatywa. Figurka kopiącego psa jest nie tylko zabawna, ale może łatwo zmylić nieuważnego obserwatora. Mierzy ona 25 cm do czubka ogon oraz jest odporna deszcz i mróz. Z pewnością znajdzie się dla niej miejsce w niejednym ogrodzie, choć może stać się przedmiotem niezdrowego zainteresowania domowego pupila.

Figurka kopiącego psa jest dostępna w sprzedaży za niecałe 30 funtów.

Digging Dog
Digging Dog
Digging Dog
Digging Dog

Robotyczna sowa

Mechaniczna sowa
Mechaniczna sowa

Ta sówka przypominająca nieco Bubo z klasycznego Starcia Tytanów jest świetnym wyborem, jeśli chcielibyście nastraszyć gości na wieczornym spotkaniu w ogrodzie. Potrafi machać skrzydłami, ruszać głową i oczami, reagować na ruch i autentycznie pohukiwać.

Funkcje mechanicznej sowy
Funkcje mechanicznej sowy

Look Hoo's Talking Owl

Pływająca kula

Świecąca kula
Świecąca kula

To kolejna alternatywa dla tradycyjnych lampek ogrodowych. Kulę można wrzucić do ogrodowej sadzawki, a gdy zapadnie zmrok, podziwiać różnokolorowe diody LED podświetlające gadżet. Kula nie wymaga ładowania - słoneczny panel w środku kuli sam ładuje baterię przez dzień. Gadżet zapala się automatycznie gdy zapadnie zmrok i gaśnie w czasie dnia.

Można ja kupić już za 25 dolarów.

Świecąca kula
Świecąca kula

Pniak z oparciem

Pniak z oparciem
Pniak z oparciem

Pewnie każdy z was nieraz siedział na pniaku przy ognisku. Ktoś wpadł na pomysł, jak sprawić, żeby takie siedzenie było bardziej wygodne. Pomysł jest prosty - wystarczy dodać oparcia i po problemie. Niestety akurat te, które widzicie na obrazkach, są praktycznie ekskluzywnymi dziełami sztuki i można je kupić za... 11 tys. euro. Zresztą sami zobaczcie.

Pniak z oparciem
Pniak z oparciem

Dzielona ławka

Dzielona ławka
Dzielona ławka

Ta ławka została zainspirowana wzlotami i upadkami, jakie przechodzi każdy związek, a przynajmniej tak twierdzi jej projektant. Tak czy inaczej jest to ciekawy gadżet - można użyć go jako ławki (składanej na dwa sposoby) i dwóch pojedynczych krzeseł. Niestety to tylko projekt, niedostępny w sprzedaży.

Dzielona ławka
Dzielona ławka
Dzielona ławka
Dzielona ławka

Dmuchany ekran

Ekran
Ekran

Jeśli macie ochotę obejrzeć film na świeżym powietrzu, wyciąganie na zewnątrz telewizora nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego można użyć projektora i odpowiednio dużego ekranu, na którym wyświetlimy film. Ekran, który widzicie na obrazku powyżej, jest nadmuchiwany, więc nie zajmuje dużo miejsca. Kiedy chce się go użyć, wystarczą 4 minuty i gotowe.

Rośnij!

Rośnij!
Rośnij!

Czasami samo podlewanie i plewienie nie wystarczy - trzeba czegoś jeszcze. Może taka forma zachęty pomoże roślinom i skłoni do wydania lepszych plonów. Znak "Rośnij" dostępny jest w różnych odmianach i kształtach - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić coś takiego na własną rękę.

Rośnij
Rośnij
Bardziej dosadna sugestia
Bardziej dosadna sugestia

Ogród fantasy

Jednorożec
Jednorożec

A może chcielibyście, żeby Wasz ogród wyglądał jak wyjęty z bajki albo ekranizacji Władcy Pierścieni? Artysta Bruno Torf przygotował serię rzeźb do swojego ogrodu, które klimatem przywodzą na myśl powieści fantasy. Do tej pory rzeźbiarz stworzył 115 postaci o ludzkich rozmiarach, tworząc prawdziwy baśniowy ogród. Więcej przykładów jego dzieł możecie zobaczyć poniżej oraz na tej stronie.

garden5
garden5
garden3
garden3

Na tym kończymy ogrodowe zestawienie. Uważacie, że zabrakło w nim jakiegoś gadżetu? Dajcie znać w komentarzach lub na naszym facebookowym profilu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)