Najciekawsze reklamy polskich operatorów TOP 10

Najciekawsze reklamy polskich operatorów TOP 1019.07.2010 16:30
Najciekawsze reklamy polskich operatorów TOP 10
Paweł Żmuda

Polska reklama nie odkryła jeszcze wielu, powszechnych na zachodzi, metod przekazu. Najbliżej znalezienia sposobu na budzenie zaciekawienia, a nie zażenowania, są operatorzy telefoniczni. Z racji swojej branży muszą iść z duchem czasu. Oto kilka naprawdę interesujących spotów "z pomysłem".

simplus wloski romans 45

Prześliczna włoska piękność odsłaniająca swoje najintymniejsze wdzięki specjalnie dla Plusa. Trzeba przyznać, że reklama zarówno ciekawa, jak i nieco szokująca ;).

Bobrze bity

Sympatyczny i plujący bóbr znający tysiąc bitów bardzo szybko przeszedł z reklamy telewizyjnej do codziennego słownika młodzieży. Czy popularność bobra przełożyła się na wysokie zyski 36,6?

No to sru...

Agencje reklamowe wynajmowane przez Heyah zwykle potrafią wpaść na ciekawy pomysł. Niestety, kot Artur - maskotka serii spotów telewizyjnych i Facebook'owa twarz Heyah jakoś dziwnie przypomina kota z kreskówki "Simon's Cat".

Heyah czerwony kapturek - wersja nieocenzurowana

Kolejna znana reklama Heyah z 2005 roku. Kontrowersyjna i zarazem ciekawa kreacja została szybko zakazana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Cóż, Czerwony Kapturek w sidłach faktycznie jest dość szokujący.

simplus-ubot cz1

Również dział marketingu Plusa wie, że tylko ciekawy spot może wyróżnić ofertę na tle konkurencji. Efektem kilku burz mózgów w Polkomtelu są reklamy wzorujące się na kultowych filmach znanych ze srebrnego ekranu. Na początek II Wojna i troskliwa mamusia.

Simplus kokony ang.

Druga, dużo bardziej "światowa" reklama wzorowana na filmowych wzorcach. Trzeba przyznać, że kopia Z Archiwum X wypadła znacznie lepiej, niż przerysowana atmosfera wojenna.

Jak kupisz mi...

"Możesz, nie musisz wybierać" - chwytliwe hasło i reklama świetnie wyśmiewająca stereotypowe dziewczęta.

Trudne wybory

Operatorzy sprzedają nam nie tylko minuty i SMS-y, lecz także mobilny internet. Reklama utrzymana w klimatach sekciarskiego spotkania zapewne utkwiła w pamięci każdego na bardzo długi czas.

Play Mix Rodzina "Mam Mixa"

Play zwykle stawia na kontrowersyjny przekaz. Tak samo jest i tym razem. Reklama "Mamo, tato, mam MIXa" - idealnie wyśmiewa niektóre polskie stereotypy.

Zakazana reklama PLAY

Zestawienie ciekawych, polskich reklam kończy kolejna reklama Play'a. Spot promujący ofertę MIX za 10 złotych okazał się zbyt kontrowersyjny jak na nasze warunki. A może "zakazana" reklama była całkowicie zamierzonym efektem?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)