Najdroższe rzeczy sprzedane na aukcjach na eBayu [TOP 7]

Strona głównaNajdroższe rzeczy sprzedane na aukcjach na eBayu [TOP 7]
29.09.2011 09:08
Dolary (Fot. Flickr/sunshinecity/Lic. CC by)
Dolary (Fot. Flickr/sunshinecity/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
Michał Michał Wilmowski

Na eBayu za kosmiczne pieniądze próbowano sprzedawać miasta, państwa, a nawet własne żony. A jakie rzeczy udało się naprawdę drogo sprzedać?

Jacht dla Abramowicza za 168 mln $

Pelorus, jeden z jachtów Abramowicza (Fot. Flickr/caspermoller/Lic. CC by)
Pelorus, jeden z jachtów Abramowicza (Fot. Flickr/caspermoller/Lic. CC by)

Gigantyczny, 10-poziomowy jacht z salą teatralną, lądowiskiem dla helikopterów i masą innych bajerów sprzedawano na eBayu w 2006 roku. Zaprojektowane przez Franka Muldera cudo zainteresowało rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza.

Bogacz nabył jacht za 168 mln dolarów, co zapewne jeszcze długo będzie rekordową sumą wydaną na eBayu.

Gulfstream II za 4,9 mln $

Gulfstream II (Fot. Flickr/Global Jet/Lic. CC by)
Gulfstream II (Fot. Flickr/Global Jet/Lic. CC by)

Prywatny odrzutowiec Gulfstream II poszedł na eBayu w 2001 roku za 4,9 mln dolarów. Była to bardzo udana transakcja, w szczególności dla największej dziś na świecie platformy aukcyjnej, która odpaliła z hukiem sekcję związaną z lotnictwem. Dziś rzadko trafia się tam coś naprawdę drogiego, ale cóż, widać nie codziennie można sprzedawać odrzutowce.

Lunch z Warrenem Buffettem za 2,63 mln $

Warren Buffett u Barracka Obamy (Fot. Flickr/The White House)
Warren Buffett u Barracka Obamy (Fot. Flickr/The White House)

Warren Buffett wystawił się na aukcję w celach dobroczynnych w 2010 roku. I zebrał naprawdę niezłą kasę. Zwycięzca aukcji zapłacił równe 2,63 mln dolarów, by wraz z siódemką znajomych zjeść lunch z miliarderem w nowojorskim Smith & Wollensky.

To zapewne najdroższy lunch, jaki kiedykolwiek w tej knajpie zaserwowano.

Miasteczko Albert w Teksasie za 2,5 mln $

Miasteczko Albert w Teksasie
Miasteczko Albert w Teksasie

Mieścina Albert w Teksasie, w której mieszkało zaledwie 5 osób, po raz pierwszy znalazła się na aukcji na eBayu w 2004 roku. Nabył je agent nieruchomości Bobby Cave za jedyne 216 tys. dolarów. Trochę zainwestował i nieźle na tym wyszedł.

Miasto widmo poszło w 2007 roku na eBayu za 2,5 mln dolarów.

Karta baseballowa za 1,265 mln $

Fot. Complex
Fot. Complex

Amerykańska miłość do baseballu nie zna granic. Karta baseballowa z Honusem Wagnerem, graczem Pittsburg Pirates, została zaprojektowana przez American Tobacco Company w 1909 roku. Gracz, którego wizerunek wykorzystano, ponoć nie chciał mieć nic wspólnego z reklamowaniem papierosów.

Dlatego takich kart sprzedano mało (zaledwie 57) i dziś są prawdziwym rarytasem. Jedną sprzedano w 2000 roku na eBayu za 1.265 mln dolarów. Szczęśliwy sprzedawca wcześniej nabył ją za 600 tys. dolarów, więc całkiem nieźle się wzbogacił.

Ferrari Enzo z 2003 roku za za 650 tys. $

Enzo (Fot. Flickr/storem/Lic. CC by-sa)
Enzo (Fot. Flickr/storem/Lic. CC by-sa)

Supersamochód, który został zaprezentowany przez Ferrari podczas targów w Paryżu w 2003 roku, stworzony został na cześć pierwszego legendarnego właściciela firmy Enzo Ferrariego.

Ma 12-cylindrowy silnik i jest jednym z najszybszych samochodów świata. Powstało tylko 400 takich – i oczywiście wszystkie sprzedane, zanim w ogóle zjechały z taśmy produkcyjnej. Jakiś szczęściarz z Wielkiej Brytanii dorwał to niesamowite auto za "jedyne" 650 tys. dolarów na eBayu.

Butelka piwa za 503.300 $

Fot. Complex
Fot. Complex

W Sieci można sprzedać bardzo dziwne rzeczy, można też sprzedać bardzo drogie rzeczy. Serwis Complex.com opublikował zestawienie 10 najdroższych przedmiotów, jakie kiedykolwiek sprzedano na eBayu. Pierwszą trójkę pomijam, jako że nie jest ona aż tak ekscytująca. Zacznijmy od numeru 7.

Samuel Allsopp’s Arctic Ale to prawdziwy rarytas. Jest to butelka piwa z 1852 roku, którą otrzymał sir Edward Belcher tuż przed wyprawą mającą na celu eksplorację Arktyki. Do piwa dołączona jest oryginalna notka wyjaśniająca jego historię i sposób warzenia.

Co ciekawe, pierwszy właściciel nie wzbogacił się na tym piwie. Źle napisał nazwę i dlatego dostał tylko 304 dolary. Dopiero ten, kto od niego kupił tę bezcenną butelkę za tak niewielkie pieniądze, naprawdę na niej zarobił. W 2007 Samuel Allsopp’s Arctic Ale poszedł za 503.300 dolarów.

Źródło: Complex

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)