Gadżety religijne - TOP 10 najdziwniejszych

Gadżety religijne - TOP 10 najdziwniejszych
Paweł Piejko

13.08.2010 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliża się kolejna niedziela, podczas której obroty stacji benzynowych wzrosną wielokrotnie, a mleko i kiełbasę kupować będziemy w całodobówkach. Jako że okazja jest zacna, czasu pod dostatkiem, a temat wdzięczny, prezentujemy rozmaite gadżety religijne okraszone garścią tematów pokrewnych.

Stringi dla wierzących

Co tu dużo mówić, są to po prostu stringi dla (silnie) wierzących. Na obrazku z przodu stringów - Maryja z Dzieciątkiem. Na stronie z produktem - dumny czerwony napis: Made In The USA. I jakoś mnie on nie dziwi...

12,99 $ za parę, do obejrzenia (a może i kupienia) - tutaj.

Maryjne tenisówki i trampki

Obraz

W sam raz na nadchodzące święto buciki z wizerunkami świętych, krzyży i witraży. Całość kolekcji zalatuje nieco stylistyką czechosłowackich tenisówek popularnych w czasach PRL-u. Za taką parę butów łączącą obuwie z wiarą płacimy w brytyjskim sklepie sporo, bo od 63 funtów.

Obraz

Suszarka ateisty-fanatyka

Uznanie ateizmu za religię jest pewnie lekkim nadużyciem, ale tylko spójrzcie na tego pana z suszarką w ręku. Za pomocą takiego urządzenia AGD dokonywał niedawno tzw. "debaptyzmu", czyli symbolicznego odwrócenia chrztu. Wobec tego nasuwa się pytanie: bardziej przeraża kobieta w stringach z Maryją czy antyreligijny fanatyk z suszarką?

Obraz

Jeśli obrzęd "odchrzczenia" Was zainteresował, obejrzyjcie news pochodzący z ABC:

Telefon koszerny ortodoksyjnych Żydów

Obraz

Rzecz powszechnie znana w Internecie, ale gdyby ktoś nie słyszał - przypomnę. Trzy lata temu w Izraelu pojawił się tzw. telefon koszerny. Ze znanych funkcji współczesnych komórek pozostało bodaj tylko dzwonienie. Parę tysięcy "grzesznych" numerów zablokowano, a połączenia w czasie Szabasu sięgały horrendalnych cen za minutę. Trudno powiedzieć, czy rzecz się przyjęła.

Więcej, na wired.com.

Maryja z odkręcaną koroną i różaniec XXI wieku

Obraz

Oto gadżety znane z naszego rodzimego podwórka. Słynna butelka z wodą święconą w kształcie Maryjki z odkręcaną koroną (a nie główką, jak niektórzy sądzą!) oraz różaniec na karcie magnetycznej. Coś mi podpowiada, że pomysłowość rodaków na tym się nie kończy. Takim wynalazkom można by poświęcić osobną galerię, i to znacznie większych rozmiarów.

Obraz

Patelnia Jezusowa

Obraz

Patelnia, która pozwoli usmażyć naleśniki z podobizną Jezusa. Potem można sobie tego Jezusa posmarować powidłem i spałaszować ze smakiem (np. modląc się jednocześnie). Taka kwadratowa patelnia dostępna jest w promocji - 2 sztuki za 29,99 $.

Więcej na stronie: jesuspan.com

Odtwarzacz MP3 i krzyżyk w jednym

Obraz

Dość znany gadżet - odtwarzacz MP3 w kształcie krzyżyka - który można zawiesić na szyi. Wraz z krzyżykiem MP3 otrzymamy preloadowanego audiobooka z Nowym Testamentem.

"Antyczny" pendrive w kształcie krzyżyka

Obraz

Gadżet odpowiedni głównie dla łowców wampirów lub innych fanatyków i, co gorsza, pewnie najbardziej znośny ze wszystkich wymienionych w tym zestawieniu. Krzyżyk bowiem prezentuje się całkiem fajnie, ma 8 GB pamięci i kosztował swego czasu ok. 22 $.

Obraz

Spray natychmiastowego przejścia na judaizm

Spray, który pozwala na natychmiastową przemianę w wyznawcę judaizmu. A przynajmniej tak twierdzi producent...

Nie znasz ani słowa w jidysz i myślisz, że Sabbath to metalowy zespół z lat 80.? Zostań częścią tej unikalnej wspólnoty religijnej natychmiast, już od dziś!
Obraz

Breloczek "Say a blessing"

Oto wyjątkowo użyteczny breloczek dla silnie wierzącego, choć nieco leniwego wyznawcy judaizmu. Otóż brelok ma zapisanych kilka wyjątkowo przydatnych błogosławieństw czy modlitw, które można "odpalić" w odpowiednim momencie.

Nie trzeba się ich uczyć na pamięć, a w dodatku brelok wyposażono od razu w ich wersje angielskie!

Obraz

Więcej na stronie: jewishlearninggroup.com

Rosyjski kult Gadżet z Brygady RR (Ryzykownego Ratunku)

Na koniec prezentujemy już nie sam gadżet, ale wręcz religię poświęconą "Gadżet"! Pamiętacie "Brygadę RR"? Otóż jedną z bohaterek kreskówki była pomysłowa mysz-inżynier Gadget Hackwrench - znana w polskiej wersji po prostu jako Gadżet. I właśnie kult tej postaci urósł w Rosji do jednej z najdziwniejszych religii na świecie (nie umniejszając niczego, rzecz jasna, Latającemu Potworowi Spaghetti).

Jest surowa, urocza, optymistyczna, a poziom jej wiedzy technologicznej jest niedostępny dla zwykłego śmiertelnika - mówią o swojej boginii.

Popatrzcie na wyznawców tej niezwykle "gadżeciarskiej" religii:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Więcej na: englishrussia.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)