Najdziwniejsze klipy z oficjalnego kanału YouTube Korei Północnej [top 10 wideo]

Strona głównaNajdziwniejsze klipy z oficjalnego kanału YouTube Korei Północnej [top 10 wideo]
22.07.2012 11:00
Kim Dzong Un jest bohaterem licznych memów
Kim Dzong Un jest bohaterem licznych memów
Michał Michał Wilmowski
Michał Michał Wilmowski

Oficjalne zdjęcia przywódców Korei Północnej nieustannie bawią internautów. Zabawne mogą wydawać się niektóre klipy z oficjalnego kanału YouTube tego kraju – przynajmniej dopóki nie dostrzeżemy, jak straszny jest ten skansen wygrażający nam co jakiś czas bronią nuklearną.

Propaganda z domieszką Kaczora Donalda

Korea Północna słynie na świecie z kilku rzeczy, wśród których są obozy śmierci, próby nuklearne i amerykańskie kreskówki. To właśnie w tym kraju powstają obrazki do słynnych produkcji, takich jak "Simpsonowie" (co kiedyś rewelacyjnie skomentował Banksy w czołówce tej kreskówki).

Nie wiem, czy stąd bierze się obecność animowanych bohaterów amerykańskiej popkultury w północnokoreańskiej propagandzie, jednak da się ją dostrzec. Oto wideo skierowane przeciwko Korei Południowej, w którym zadziwiająco często pojawia się Kaczor Donald.

Armia gra na kazoo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nuaB3kI5u7s[/youtube]

Kazoo, czyli mirliton. Czyli – za Wikipedią – niewielki instrument muzyczny, który składa się z metalowej bądź drewnianej rurki o dowolnym kształcie i umieszczonej wewnątrz cienkiej membrany. Zobaczcie żołnierzy, który opanowali sztukę gry na nim do perfekcji.

Kim Jong Un patrzy na ryby i mięso

Kim Dzong Il już nie patrzy, teraz patrzy jego syn, Kim Dzong Un (a Donald Tusk mu wtóruje). Podobnie jak zmarły ojciec przywódca wizytuje w towarzystwie oficjeli nowo otwarte obiekty i nie tylko. W tym przypadku patrzy na ryby i mięso w nowym supermarkecie.

Wściekłe krowy z Ameryki

Jedyne w tym zestawieniu wideo z angielskimi napisami to specyficzny raport. Dotyczy on kupowania przez Koreę Południową wołowiny zarażonej chorobą wściekłych krów. Padają w nim mocne słowa, niezwykle sugestywne są też obrazy.

Jeśli myślicie, że ludziom w Korei Północnej brakuje dóbr takich jak buty sportowe i kurtki, to ten materiał wyprowadzi Was z błędu. Budowane są także obiekty użyteczności publicznej. Kamera odwiedza różne miejsca, w których ludzie ciężko pracują po to, by żyło się lepiej.

40 minut pływania synchronicznego

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ciU_EBIOEwE[/youtube]

Kraina pełna dóbr wszelkich

Niezwykle nudne wideo pokazujące, że naród potrafi ładnie pływać. Tylko na trybunach jakby pustawo. Czyżby pływacy byli nie dla ludzi?

Może i ręce Koreańczyków z Północy są w stanie narysować Simpsonów, ale to nie znaczy, że ich własne kreskówki są coś warte. Przeciwnie, wyglądają jak gorsze wersje bajek, którymi karmiła mnie telewizja w dzieciństwie. A musicie wiedzieć, że do młodzieży już nie należę.

Sklepy, a w sklepach jedzenie

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZDErFUtJo1w[/youtube]

Kreskówka dla dzieci o mrówkach

Półki polskich sklepów za PRL-u świeciły pustkami, w Korei Północnej jest inaczej. Przynajmniej według oficjalnej propagandy. Jedzenia w licznych sklepach, o których opowiada rozemocjonowany głos offu, nie brakuje, czasem trafi się też jakaś sprzedawczyni, a nawet klientka. Nie ma za to kolejek.

Zajadacie się chińszczyzną, wiecie, co to sajgonki, ale nigdy w życiu nie mieliście do czynienia z kuchnią z Korei Północnej? Wasza strata. Ale oczywiście macie szansę to nadrobić. Oto północnokoreańska wersja programu Makłowicza.

Pusty park rozrywki

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KYkhQfYkipg[/youtube]

Tradycyjna kuchnia północnokoreańska

W Korei Północnej niewątpliwie jest gdzie się rozerwać, ale najwyraźniej nikt nie chce tego robić.

Źródło: Business Insider

Udostępnij:
Komentarze (0)