Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć online [TOP 18]

Na dobry kadr trzeba sobie zapracować (Fot. Flickr/tinou bao/Lic. CC by)
Na dobry kadr trzeba sobie zapracować (Fot. Flickr/tinou bao/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

29.05.2011 11:38, aktual.: 14.01.2022 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwolnienie migawki to dopiero pierwszy etap na drodze do dobrego zdjęcia. Aby można było chwalić się udaną fotografią potrzebna jest jej edycja. Nie musisz instalować w tym celu desktopowych programów  – poznaj serwisy pozwalające na retusz zdjęć online.

Zwolnienie migawki to dopiero pierwszy etap na drodze do dobrego zdjęcia. Aby można było chwalić się udaną fotografią potrzebna jest jej edycja. Nie musisz instalować w tym celu desktopowych programów  – poznaj serwisy pozwalające na retusz zdjęć online.

Coraz więcej aparatów fotograficznych pozwala na edycję – w podstawowym zakresie – zrobionego zdjęcia. Możliwości te znacząco zwiększają się w przypadku smartfonów, na których można uruchomić bardziej rozbudowane aplikacje.

Jeśli nie zadowalają Cię te rozwiązania, a zaawansowana obróbka zdjęć za pomocą np. Photoshopa nie jest konieczna, warto skorzystać z programów do retuszu zdjęć online. Które z nich są warte uwagi?

Picnik

Picnik – jak większość innych usług Google’a – charakteryzuje się przejrzystym interfejsem i prostą obsługą. Oferuje np. możliwość automatycznej redukcji czerwonych oczu – osobno dla ludzi i zwierząt.

Niestety, jakość automatycznego retuszu pozostawia wiele do życzenia. Jednak program broni się innymi ciekawymi funkcjami, jak np. korekcją perspektywy.

Pixlr

Pixlr, ze względu na duże możliwości, należy do czołówki programów do edycji zdjęć online. Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest podział aplikacji na dwie wersje.

Są to Pixlr Editor, czyli odpowiednik desktopowego programu graficznego oferującego m.in. pracę z warstwami i Pixlr Express – podstawowe narzędzia do obróbki zdjęć, pozwalające np. na szybkie wybielenie zębów.

PicMagick

Ten prosty program doskonale nadaje się dla początkujących i mniej wymagających użytkowników. Przy takim założeniu niewielka liczba narzędzi może być uznana za zaletę – prosty interfejs oferuje najważniejsze funkcje, pozwalając m.in. na automatyczną korektę balansu bieli.

Dość dobrze działa również mechanizm korygowania efektu czerwonych oczu.

Splashup

Program można scharakteryzować bardzo krótko: udane połączenie prostoty i funkcjonalności. Istotną zaletą aplikacji, dobrze widoczną w porównaniu z konkurencją jest szybkość działania, pozwalająca zapomnieć, że korzystamy z usługi webowej.

Splashup oferuje podstawowe narzędzia do edycji, pracę z warstwami i najpopularniejsze filtry, pozwalające na automatyczne korygowanie m.in. kolorów i ostrości. Przydatną funkcją jest możliwość zapisania zdjęcia w formacie FXO, zachowującej używane przez Splashupa warstwy.

Ciekawą funkcją aplikacji jest import zdjęć z serwisów społecznościowych. Jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych możliwości edycji, możesz skorzystać z desktopowej wersji Light.

Ta aplikacja graficzna online zadowoli użytkowników przyzwyczajonych do tradycyjnego, wzorowanego na Photoshopie interfejsu. Poza dużymi możliwościami edycji zdjęć Sumo Paint daje użytkownikom możliwość przechowywania plików graficznych na zintegrowanym z usługą koncie.

Free Online Photo Editor

Sumo Paint

Twórcy nie wykazali się kreatywnością podczas wyboru nazwy ;). Mimo tego Free Online Photo Editor można uznać za świetne narzędzie do automatycznego usuwania czerwonych oczu – program radzi sobie z tym bardzo dobrze.

Gorzej jest z pozostałymi funkcjami – pozwalają nie tyle na edycję zdjęcia, co na wzbogacanie go różnymi efektami.

Photoshop Express

Przeznaczona do podstawowej edycji zdjęć webowa aplikacja korzysta wprawdzie z renomy znanego programu graficznego, ale nie ma z nim wiele wspólnego. Funkcją Photoshopa Express nie jest tworzenie grafiki od postaw, ale dostarczanie prostych narzędzi do obróbki zdjęć.

Pod tym względem aplikacja wypada naprawdę dobrze. Zauważonym minusem jest zaskakująco słaba automatyczna korekcja czerwonych oczu.

Photoshop Express oferuje ponadto pokaźny zbiór funkcji do „upiększania” fotografii – różnego rodzaju dymków, ramek i efektów.

Lunapic

Ciekawą możliwością tej aplikacji jest integracja z serwisami społecznościowymi, pozwalająca na łatwy eksport zdjęć m.in. do Facebooka czy MySpace'a. Program oferuje podstawowe funkcje, pozwalające zarówno na retusz zdjęcia, jak i na dodanie do niego różnych efektów.

Mimo mało przejrzystego interfejsu i irytujących reklam, Lunapic broni się kilkoma ciekawymi funkcjami, jak m.in. opcją pozwalającą na zmianę zdjęcia w plakat wyborczy.

Aviary

Znany zestaw do edycji multimediów zawiera również prostą aplikację, pozwalającą na retusz zdjęć. Zaletami aplikacji są intuicyjny interfejs i duża liczba funkcji, która jednak nie utrudnia obsługi.

Poza modyfikacją kolorów, usuwaniem czerwonych oczu i innymi opcjami związanymi z obróbką zdjęć, Aviary oferuje również różnego rodzaju zabawne dodatki, jak doklejane wąsy czy napisy.

FixRedEyes

FixRedEyes to wyspecjalizowane narzędzie pozwalające – zgodnie z nazwą – na korekcję czerwonych oczu. Jak przystało na jednofunkcyjną aplikację, FixRedEyes wywiązuje się ze swojego zadania bardzo dobrze.

Korzystanie z aplikacji sprowadza się do uploadu zdjęcia o rozmiarze maksymalnie 2 MB, wybraniu czułości narzędzia i zaznaczeniu miejsca, które chcemy skorygować. Strona zawierająca aplikację oferuje również garść przydatnych porad jak fotografować, aby korzystanie z korekcji czerwonych oczu nie było konieczne.

Photofunia, Fun Photo Box, Pato

Poza aplikacjami, pozwalającymi na edycję zdjęć, warto zwrócić uwagę na sieciowe usługi, dające możliwość łatwego tworzenia fotomontaży – trudno w tym przypadku mówić o edycji zdjęć, jest to raczej zabawa z fotkami.

Serwisy takie charakteryzują się ekstremalną prostotą obsługi, pozwalając nawet początkującym użytkownikom na łatwe dodawanie teł i różnorodnych efektów. Dzięki mikropłatnościom można również skorzystać z ciekawszych przeróbek, jak np. postarzanie twarzy. Do najpopularniejszych witryn należą m.in. Photofunia, Fun Photo Box i Pato.

Za pomocą tych aplikacji zmienisz swoje uczesanie i wygląd na wzór filmowych gwiazd. Hairmixer i Hollywood Makeover to profesjonalna stylizacja bez wychodzenia z domu ;).

MagMyPic

Tęsknisz za sławą? Dzięki serwisowi MagMyPic bez problemu pokonasz celebrytów w liczbie magazynów, które umieściły Twoją twarz na okładce.

Yearbook Yourself

Hairmixer i Hollywood Makeover

Ta aplikacja zadowoli wszystkich wyznających zasadę „każdy myśli tylko o sobie, na szczęście ja myślę o mnie” ;). Yearbook Yourself pozwala na stworzenie pamiątkowego, klasowego zdjęcia. Aby rozpoznawanie starych przyjaciół było łatwiejsze, wszyscy znajomi z klasy mogą mieć Twoją twarz.

Jeśli możliwości, jakie oferują serwisy online nie spełniają Twoich oczekiwań, poznaj najlepsze darmowe programy graficzne, pozwalające na bardziej zaawansowaną obróbkę zdjęć.

Jakie – poza wymienionymi – aplikacje do retuszu i obróbki zdjęć online moglibyście polecić?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)