Najlepsze darmowe programy do nagrywania płyt [TOP 5]

Najlepsze darmowe programy do nagrywania płyt [TOP 5]11.11.2010 15:14
Płyty DVD (Fot. Flickr/C.P.Storm/Lic. CC by)
Płyty DVD (Fot. Flickr/C.P.Storm/Lic. CC by)

Dyski twarde naszych komputerów stają się coraz pojemniejsze, jednak nawet największy twardziel prędzej czy później stanie się zbyt mały. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji są programy do nagrywania płyt.

Dyski twarde naszych komputerów stają się coraz pojemniejsze, jednak nawet największy twardziel prędzej czy później stanie się zbyt mały. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji są programy do nagrywania płyt.

Wybór aplikacji jest bardzo duży. Opisywaliśmy już pakiet Nero, wielu zwolenników ma również popularny Alcohol, ale czasy, gdy wybór ograniczał się do tych dwóch programów, należą już do przeszłości.

Zbyt duży wybór nie zawsze jest jednak zaletą, a poszukiwanie odpowiadającej nam aplikacji metodą prób i błędów może okazać się czasochłonne.

Kwestią podstawową są oczekiwania. Bardzo często programy do nagrywania są rozbudowanymi aplikacjami, które, poza swoją podstawową funkcją, oferują liczne, nie zawsze przydatne opcje.

Dla niektórych użytkowników jest to zaleta, jednak spora grupa oczekuje, że program do nagrywania będzie robił tyko jedną rzecz – dobrze nagrywał płyty. Co zatem wybrać?

Użytkownicy, którzy lubią mieć pełną kontrolę nad procesem nagrywania, z pewnością docenią możliwości, które daje ImgBurn. Program oferuje pracę w kilku trybach pozwalających, w zależności od potrzeb, tworzyć lub nagrywać obrazy płyt, weryfikować poprawność danych lub sprawdzać jakość nagrania.

Kolejnym darmowym programem do nagrywania płyt jest CD Burner XP. Z jego funkcji i interfejsu powinni być zadowoleni zwłaszcza użytkownicy przyzwyczajeni do Nero.

Program, mimo prostoty, ma całkiem spore możliwości, które wybiegają poza standard oferowany zazwyczaj przez inne programy do nagrywania.

Programy do nagrywania bardzo często oferują liczne opcje, które cieszą doświadczonych użytkowników, ale stanowią twardy orzech do zgryzienia dla osób, które chcą po prostu szybko i łatwo nagrać płytę.

Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi właśnie True Burner. Proces nagrywania został bardzo uproszczony, a lista dokonywanych przez użytkownika wyborów została ograniczona do minimum.

Mimo tego funkcjonalność programu jest w zupełności wystarczająca. True Burner nagrywa, tworzy obrazy, dyski startowe i wielosesyjne.

Dobrą propozycją dla osób, które lubią mieć ulubione programy zawsze przy sobie, jest DeepBurner. Aplikację wyposażono w podstawowy zestaw funkcji, jednak jej największymi zaletami są niewielki rozmiar i istnienie dwóch wersji – standardowej i portable.

Mimo skromnej objętości program wyposażony jest w narzędzia do projektowania i drukowania okładek płyt.

Istotną zaletą tego programu są rozbudowane możliwości kopiowania danych. Poza obsługą wszystkich popularnych standardów Star Burn pozwala na wygodne zgrywanie zawartości płyty na dysk, podział plików z filmami i dopasowywanie ich do pożądanej objętości.

W przypadku filmów DVD program ułatwia skopiowanie wyłącznie samego filmu, bez umieszczonych na płycie dodatków.

Aplikacja ma rozbudowane, obsługujące kilka popularnych formatów narzędzia służące do zgrywania z płyt muzyki (nagrywanie muzyki z Internetu opisywaliśmy kilka dni temu), daje możliwość zmiany skórek i korzystania z wbudowanych asystentów.

Oczywiście w Sieci można znaleźć jeszcze wiele innych dobrych programów do nagrywania płyt. Z jakich Wy korzystacie?

Rzućcie także okiem na nasze zestawienie 10 najlepszych darmowych programów dla Windows.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)