Najlepsze dodatki do Chrome, które przyspieszą korzystanie z zasobów Sieci [TOP 10]

Najlepsze dodatki do Chrome, które przyspieszą korzystanie z zasobów Sieci [TOP 10]07.01.2011 14:27
Szybkość (Fot. Flickr/Nathan Eal Photography/Lic. CC by)
Szybkość (Fot. Flickr/Nathan Eal Photography/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

Łatwiejszy dostęp do Gmaila, usunięcie niepotrzebnych funkcji i reklam, porządek w zakładkach, szybkie zarządzanie ściągniętymi z Sieci plikami. Rzuć okiem na najlepsze dodatki do Chrome, które ułatwiają korzystanie z zasobów Sieci.

Łatwiejszy dostęp do Gmaila, usunięcie niepotrzebnych funkcji i reklam, porządek w zakładkach, szybkie zarządzanie ściągniętymi z Sieci plikami. Rzuć okiem na najlepsze dodatki do Chrome, które ułatwiają korzystanie z zasobów Sieci.

Google Mail Checker Plus

Google Mail Checker Plus jest darmowym dodatkiem do przeglądarki internetowej Google Chrome. Po zainstalowaniu dostęp do aplikacji znajduje się po prawej stronie paska adresu.

Za pomocą tego dodatku można łatwo sprawdzić pocztę z poziomu przeglądarki. Użytkownik zostanie powiadomiony do nadejściu nowej wiadomości. Aplikacja cieszy oko szeroką gamą ikon do wyboru ;).

Google Calendar Popout

Dodatki do Chrome takie jak Google Calendar Popout to prawdziwy dar niebios dla zapominalskich. Aplikacja pozwala na dostęp do kalendarza Google'a z poziomu przeglądarki. Wystarczy kliknąć ikonę rozszerzenia, a oczom użytkownika ukaże się kalendarz w wersji mini.

One Number

Kolejne rozszerzenie dla korzystających z aplikacji Google'a. One Number pozwala skupić w jednym miejscu 4 serwisy giganta z Mountain View. Aplikacja integruje się z kontem Google'a, powiadamiając o nowych wiadomościach w Gmailu, Google Readerze, usłudze Google Voice oraz w Google Wave.

TooManyTabs

Better Gmail

To rozszerzenie pozwala na dosłowne wywrócenie Gmaila do góry nogami. Better Gmail to aplikacja dzięki której użytkownik usunie ze swojej poczty niechciane reklamy czy funkcje takie jak Czat czy Zaproś znajomego.

Kontakty i Zadania można przenieść na górną belkę i sprawić, że nowa wiadomość będzie pojawiała się w okienku pop-up.

Downloads

Dodatki do Chome mogą być zaawansowane, wymagające czasu by je skonfigurować lub bezczelnie proste. Takie jak rozszerzenie Downloads. Po zainstalowaniu ikona aplikacji pojawia się obok paska adresu. Zadanie? To szybkie przeniesienie użytkownika do folderu Downloads, gdzie znajdują się ściągnięte z Sieci pliki.

IE Tab

WOT

WOT czyli Web of Trust to rozszerzenie oparte na społeczności, które zawiera informacje o konkretnych stronach w Sieci. Surfujący po Internecie dzięki tej aplikacji będzie wiedział na jakie strony uważać.

Stopień bezpieczeństwa jest określany kolorami. Przy bezpiecznych stronach znajduje się zielone kółko, przy tych mniej bezpiecznych żółte, a tych których należy unikać – czerwone.

uTorrent for Google Chrome

uTorrent for Google Chrome to rozszerzenie, które pozwala na kontrolę nad klientem uTorrent z poziomu przeglądarki, z każdego miejsca na świecie. Najnowsza wersja aplikacji jest dostępna w wersji angielskiej i francuskiej.

Przeglądarka Google Chrome mocno pnie się w górę, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Chrome kusi szybkością, prostotą i możliwością rozbudowywania poprzez dodawanie rozszerzeń. Dodatki do Chrome są z pewnością ważnym motorem napędowym produktu Google’a.

Przeczytaj także nasz poradnik: jak tworzyć własne motywy dla Chrome.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)