Najlepsze doodle'e 2011 roku [top 15]

Najlepsze doodle'e 2011 roku [top 15]

Jak zmieniało się logo Google'a w zeszłym roku? (Fot. Flickr/Kalexanderson/Lic. CC by)
Jak zmieniało się logo Google'a w zeszłym roku? (Fot. Flickr/Kalexanderson/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
03.01.2012 10:04, aktualizacja: 14.01.2022 10:09

W zeszłym roku logo Google'a zaskakiwało jeszcze częściej niż dawniej i w jeszcze bardziej niesamowity sposób. Oto 15 najciekawszych doodle'i 2011 roku.

W zeszłym roku logo Google'a zaskakiwało jeszcze częściej niż dawniej i w jeszcze bardziej niesamowity sposób. Oto 15 najciekawszych doodle'i 2011 roku.

Google Doodle, czyli okolicznościowe logo w wyszukiwarce, jest z nami od 1998 roku, kiedy to właściciele Google'a zmodyfikowali logo, umieszczając w nim symbol festiwalu Burning Man. Od tego czasu doodle'e niesamowicie się zmieniły, a ich przygotowaniem zajmują się już nie Page z Brinem, ale specjalne zespoły pracowników.

W zeszłym roku zmodyfikowane logo pojawiało się jeszcze częściej niż zwykle. Przynajmniej raz na kilka dni dostawaliśmy od Google fajną grafikę, a czasem nawet całą, pieczołowicie przygotowaną animację. Na przykładzie świątecznych doodle'i możecie zobaczyć, jak niesamowicie grafiki od Google'a zmieniły się przez lata.

Kilka zeszłorocznych doodle'i to prawdziwe małe dzieła sztuki, które były tworzone miesiącami. Inne to zwykłe obrazki, prostsze do zrobienia, ale też zapadające w pamięć.

Maria Skłodowska-Curie

7 listopada Google obchodził urodziny Marii Skłodowskiej-Curie, urodzonej w Polsce fizyczki i chemiczki, dwukrotnie uhonorowanej za swoje osiągnięcia Nagrodą Nobla.

Mark Twain

Obraz

Charlie Chaplin

Jeden z najlepszych doodle'i w historii Google'a powstał w 2011 roku z okazji 122. urodzin Charliego Chaplina. Ponaddwuminutowy film został wrzucony na YouTube, gdzie cieszył się niesamowitym powodzeniem.

Dzień Matki

Od 2000 roku Google co roku obchodzi Dzień Matki. Święto, które w różnych krajach wypada w różne dni, uhonorowano w 2011 roku prostą, sympatyczną grafiką.

Freddie Mercury

Jeden z najbardziej zachwycających zeszłorocznych doodle'i został przygotowany na urodziny Freddiego Mercury'ego, nieżyjącego już lidera zespołu Queen. Po kliknięciu w logo można było obejrzeć trwający 98 sekund animowany klip z rysunkowym Freddiem. Doodle powstawał aż trzy miesiące, więc przyjrzyjcie mu się uważnie.

Diego Rivera

Obraz
  1. urodziny Google'a

Les Paul

Obraz

Na koniec chciałbym przypomnieć logo Google'a z 5 października 2011 roku. W dniu, w którym zmarł twórca Apple'a, logo Google'a się nie zmieniło. Nie było żadnej grafiki, był tylko ten straszny napis: "Steve Jobs 1955 – 2011". Zapewne wynikło to z braku czasu na przygotowanie czegoś więcej – ale mam wrażenie, że długo będę pamiętał ten napis w wyszukiwarce.

A Wam który doodle najbardziej zapadł w pamięć?

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)