Najlepsze Gry na Xbox 360 - w co grać w 2010? (ranking)

Xbox 360 ranking 2010
Xbox 360 ranking 2010
Henryk Tur

31.10.2010 01:12, aktual.: 14.01.2022 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok 2010 zmierza powoli ku końcowi, warto się więc zastanowić, jakie były najlepsze w tym okresie gry na Xbox 360. I jak w poprzednim przypadku, to mój subiektywny ranking.Wybór nie był łatwy, bowiem wyszło wiele ciekawych tytułów. Z ciężkim sercem wybrałem tylko dziesięć.

Rok 2010 zmierza powoli ku końcowi, warto się więc zastanowić, jakie były najlepsze w tym okresie gry na Xbox 360. I jak w poprzednim przypadku, to mój subiektywny ranking.Wybór nie był łatwy, bowiem wyszło wiele ciekawych tytułów. Z ciężkim sercem wybrałem tylko dziesięć.

Pierwsza (od końca) trójka

Jakie więc gry na Xbox 360 przykuły mnie do monitora? Ranking częściowo pokrywa się z moim zestawieniem gier na PC, jednak są tu tytuły, które ukazały się tylko na konsole. Pozycja numer 10 to Alan Wake - nieco rozczarował. Nie ukrywam, spodziewałem się znacznie więcej, a tymczasem dostałem grę nieco lepiej niż przeciętną. Cóż, może trzeba było zmniejszyć oczekiwania? Ogólnie tytuł dostawał dobre noty, mi też się spodobał po paru godzinach zabawy, ale niedosyt został. Tak czy owak, Alan Wake zamyka pierwszą dziesiątkę, w której znalazły się najlepsze gry na Xbox. Za nisko? Za wysoko? Oceńcie sami. No i mam nadzieję, że producenci pójdą tą ścieżką i kolejne mroczne gry na Xbox 360 będą jeszcze lepsze.

Czekamy na pierwszy gwizdek

FIFA 11 to jedyny sportowy tytuł na liście. Nic dziwnego, gdy układa się ranking, jakie były najlepsze gry na Xbox 360 danego roku, nie sposób pominąć jakiegoś sportu. Nowa odsłona popularnej serii to jest to, na co czekali jej fani - powodów do narzekań nie znajdą. Jako że nasza prawdziwa reprezentacja gra beznadziejnie, przynajmniej dzięki konsoli możemy odnosić sukcesy pod biało-czerwoną flagą. Szkoda, że tylko tu...

Kolejna trójka

Dalej na mojej liście są Assassin's Creed II i Mafia 2. Nie będę powtarzał poprzednich opisów, zajrzyjcie do podlinkowanegona wstępie tekstu. Rok 2010 przez wielu będzie kojarzony jako pojawienie się kontynuacji Mafia 2, a gry na Xbox 360 zyskały nową, mocną pozycję. A numerek 5 w spisie to Halo: Reach. Elitarny oddział Noble Team, obcy i naparzanie z broni w futurystycznych klimatach - jak tego nie polubić? Zwraca też uwagę doskonałe zbalansowanie misji - od otwartej walki po ciche przekradanie się, od mordowania wszystkiego, co żywe, po ratowanie cywili i towarzyszy broni. Miodzio!

Wojna teraz i ...kiedyś

Jednak ciut lepiej jest w Battlefield: Bad Company 2 - oczywiście nie w singlu, a w trybie multi, gdzie sami piszemy fabułę swoimi poczynaniami. Pisaliśmy o BC2 tak wiele razy, że nie ma sensu robić tego po raz kolejny. I założę się, że każdy ranking, przedstawiający gry na Xbox 360 w 2010, będzie mieć tą pozycję. A wyżej dałem Enslaved: Odyssey to the West. Klimat, proszę państwa, klimat. Wyludniona Ziemia, obcy, rozliczne lokacje... Nie sposób się ie zachwycać, a kto nie grał - niech żałuje.

Czas na podium

No i mamy finałową trójkę. Te gry na Xbox 360 spodobały mi się najbardziej i nie ukrywam, że z przyjemnością do nich powrócę w najbliższych miesiącach. Są to Bioshock 2 oraz Mass Effect 2. Tytuły to na tyle znane i na tyle głośne, że nie muszę nikomu wyjaśniać, dlaczego ten ranking nie może się obejść bez nich na niemal samym szczycie? A dlaczego "niemal"? Ponieważ pozycja numer jeden to dla mnie (fanfary) Red Dead Redemption. Zgodzicie się, że to najlepsza gra 2010 roku? Z dodatkami czy bez, tytuł ten zachwycił graczy na całym świecie, mimo że trafił się tam niejeden bug. Dodatkowym plusem dla mnie jest klimat Dzikiego Zachodu, którego po prostu dano nie było.

Red Dead Redemption
Red Dead Redemption

No i to wszystko, ale mógłbym jeszcze dodać wiele tytułów. Co poradzić, że tyle niezłych pozycji ukazało się w 2010? ;) A jakie gry na Xbox 360 w 2010 były dla Was najlepsze?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)