Najlepsze gry z komiksowymi superbohaterami

Najlepsze gry z komiksowymi superbohaterami

Najlepsze gry z komiksowymi superbohaterami
Mateusz Gajewski
16.04.2011 18:16, aktualizacja: 14.01.2022 13:33

Jestem pewien, że każdy z nas w dzieciństwie miał przynajmniej raz w swoim ręku komiks. Kiedyś były to z pewnością Kaczory Donaldy i inne tego typu dziwne stworzonka, dziś z pewnością chętniej sięgnęlibyśmy po komiks nieco bardziej poważny. Twórcy gier również często czerpią garściami z dorobku komiksów. Przykłady? Proszę bardzo.

Batman: Arkham Asylum

Obraz

Człowiek nietoperz wystąpił w dziesiątkach gier wideo, a ostatnią i najgłośniejszą jest bez wątpienia Arkham Asylum. Gracz trafia do odciętego od świata przytułku, w którym musi zaprowadzić pokój. Gra wciąga na długie godziny.

Spiderman: Shattered Dimensions

Obraz

Człowiek-pająk pojawia się w grach równie często jak jego kumpel po fachu, Batman. W Shattered Dimensions gracz ma okazję nieco pogibać się na linach wypuszczanych z nadgarstków, ale również ocalić miasto przed armią złowieszczych rzezimieszków. Bułka z masłem.

Marvel vs. Capcom 3

Obraz

Mordobić nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli na jednej arenie znajdują się bohaterowie komiksów Marvela oraz żołnierze stajni Capcomu. Tytuł jedynie dla graczy konsolowych - dla miłośników komiksu - must have!

The Incredible Hulk

Obraz

Pamiętacie zielonego, przerośniętego Shreka o ludzkich rysach twarzy? Mowa o Hulku. Także on pojawił się w wielu grach - ostatnia w tej z 2008 roku. Można w nią zagrać na wielu platformach - od DS-a po PC.

Fantastic Four - Rise of the Silver Surfer

Obraz

Fantastyczna Czwórka to dość zgrana, zabawna i mocarna ekipa. Tworzą ją bohaterowie zdolni przenosić góry. Ostatnia gra z ich udziałem pojawiła się na rynku w 2007 roku. Dzięki temu możemy w nią szpilać na konsolach aktualnej generacji, ale także na starej, poczciwej czarnulce (PS2).

X-Men: The Official Game

Obraz

Wydana w 2006 roku gra opowiada o bohaterach komiksu X-Men. Fani tej serii z pewnością widzieli już filmową adaptację samego komiksu. W grę tę zagramy m.in. na GameCube, pierwszym Xboxie, ale również na X360. Jeśli zaś chodzi o obóz Sony, to mamy do dyspozycji jedynie edycję na PlayStation 2.

Blade II

Obraz

Jeśli słowo Blade kojarzy Wam się z gościem w okularach, który zawodowo poluje na wampiry, to znaczy, że... dobrze Wam się kojarzy. Gra wideo Blade II, wydana w 2002 roku, również opowiada o historii tego gościa.

City of Heroes

Obraz

Czy może być coś lepszego od gry wideo, która pozwala wcielić się w rolę komiksowego herosa, a następnie rozwijać jego umiejętności i walczyć z wrogami? Tak! Tym czymś jest City of Heroes - gra, która ma wszystkie wymienione elementy, a do tego wszystkiego jest to tytuł nastawiony na tryb multiplayera! Superbohaterowie - łączcie się!

Death and Return of Superman

Obraz

Choć sam nigdy nie grałem w tą grę (wydana w 1995 roku), to wielu sądzi, że jest to najlepszy tytuł opowiadający historię Supermana. W grze przeżyjemy śmierć bohatera, a następnie przebędziemy długą drogę ku odrodzeniu. Niczym feniks z popiołów - dla fanów pana "S" pozycja obowiązkowa.

Freedom Force

Obraz

Dla wielu najlepsza gra bazująca na komiksie. Dlaczego? Otóż bazuje ona na komiksach z lat 60. minionego wieku - wtedy właśnie ten gatunek sztuki kwitł. Gra z 2002 roku, dzięki czemu ma także tryb multi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)